Hlavní navigace

Alcatel Onetouch Fire E: Smartphone s OS Firefox

22. 8. 2014

Sdílet

 Autor: Alcatel Onetouch
Alcatel Onetouch uvedl na český trh smartphone Fire E, vůbec první telefon s operačním systémem Firefox, který se u nás začal oficiálně prodávat. Telefon se 4,5palcovým IPS displejem s rozlišením 540 x 960 nabídne dvoujádrový procesor s taktem 1,2 GHz.

Alcatel Onetouch uvedl na český trh smartphone Fire E, vůbec první telefon s operačním systémem Firefox, který se u nás začal oficiálně prodávat. Telefon se 4,5palcovým IPS displejem s rozlišením 540 x 960 nabídne dvoujádrový procesor s taktem 1,2 GHz.

Výhodou novinky ze střední třídy je, že k plynulému chodu systému jí stačí nižší hardwarová výbava než u srovnatelných modelů se systémem Android. Nová platforma může být atraktivní pro všechny, kteří chtějí vyzkoušet alternativu k zavedeným operačním systémům a dbají na bezpečnost svých důvěrných dat. Prodejcem modelu Fire E v České republice je operátor T-Mobile, který jej zařadil do nabídky s cenou 3 399 Kč.

Alcatel Onetouch Fire EKromě operačního systému Firefox zaujme Fire E také designem. Na zadní straně se nachází kovový šedomodrý kryt a díky sympatickým rozměrům 129 x 63,5 x 8,2 mm se dobře drží v ruce. Displej je 4,5 palcový qHD s IPS technologií. Telefon pohání dvoujádrový procesor s taktem 1,2 GHz pro každé jádro, který podporuje paměť RAM o kapacitě 512 MB. Vnitřní úložiště o velikosti 4 GB můžete rozšířit pomocí microSD karty až o dalších 32 GB. Výhodou nenáročnosti tohoto operačního systému je nezanedbatelné prodloužení výdrže baterie.

Použitý operační systém ve verzi Firefox 1.3 přichází s novými funkcemi, které rozšiřují možnosti zabudované 5Mpx kamery doplněné o přední VGA kameru určené primárně pro videohovory. Inteligentní systém pro řazení aplikací umožňuje intuitivní ovládání, které šetří čas. Samozřejmostí je automatická aktualizace na nejnovější možnou verzi operačního systému ihned poté, co bude dostupná.

Operační systém Firefox je postaven na webové technologii s otevřeným zdrojovým kódem, která klade důraz na bezpečnost osobních dat uživatelů. Telefon funguje jako internetový prohlížeč, a to i případech, kdy není zrovna připojen k internetu. Uživatelské rozhraní s upozorněními, zkratkami a nastaveními funguje nezávisle na tom, zda je uživatel online či offline. Není přitom potřeba si dlouze zvykat na nové prostředí, principům ovládání systému uživatelé porozumí do několika minut. 

Systém Firefox nabízí všechny funkce, které smartphony běžně nabízejí - telefonní hovory, zprávy, e-maily, focení nebo bezproblémový přístup k sociálním sítím, jako jsou Facebook nebo Twitter. Součástí základní výbavy jsou také mapy HERE Maps, softwarová klávesnice SwiftKey a populární aplikace, jako prohlížeč Firefox nebo obchod pro stahování aplikací nazvaný Firefox Marketplace. Další výhodou vyplývající z podstaty systému je fungování aplikací. Ty se chovají jako internetové stránky, a jsou proto vždy aktuální.