Hlavní navigace

Alcatel Onetouch Idol 2 Mini není až tak malý

24. 6. 2014

Sdílet

 Autor: Alcatel Onetouch
Alcatel Onetouch uvede začátkem července na český trh kompaktní smartphone Idol 2 Mini S. Jde o nástupce telefonu Idol Mini, po kterém novinka zdědila tenké a velmi lehké tělo.

Alcatel Onetouch uvede začátkem července na český trh kompaktní smartphone Idol 2 Mini S. Jde o nástupce telefonu Idol Mini, po kterém novinka zdědila tenké a velmi lehké tělo.

Displej telefonu nepatrně narostl na 4,5 palce a výbavu obohatilo rychlé LTE (4G) připojení k internetu a také bezkontaktní technologie NFC. Novinka bude k dostání ve světle šedomodré metalické barvě Cloudy za 4 990 Kč s DPH. Nabídne snadný a rychlý přístup k internetu a sociálním sítím, NFC čtečku, kvalitní foťák nebo přesnou GPS navigaci.

Idol 2 Mini S běží na operačním systému Android 4.3 Jelly Bean, který umožňuje pohodlné ovládání všech funkcí pomocí dotyků. Systém je vylepšen o užitečné widgety přímo na úvodních obrazovkách, jako jsou oblíbené kontakty, FM rádio, kalendář, počasí, hudební přehrávač, čas nebo poznámky. V telefonu je k dispozici řada předinstalovaných aplikací, které vám pomohou rychle se zorientovat v prostředí operačního systému. Další tisíce aplikací a her lze navíc kdykoli stáhnout z Obchodu Play. Šikovnou technologickou vychytávkou je NFC čtečka, díky které můžete váš telefon využít třeba jako bezkontaktní platební kartu nebo klíč od digitálně zabezpečených dveří.

Přednímu panelu dominuje 4,5palcový IPS displej s rozlišením 540 x 960 bodů (qHD)Idol 2 Mini S pohání čtyřjádrový 1,2GHz procesor podporovaný operační pamětí o velikosti 1 GB. Vnitřní uživatelská paměť má kapacitu 8 GB, rozšířit ji ale snadno můžete až o dalších 32 GB prostřednictvím microSD karty. Na zadní straně telefonu najdete osmimegapixelový fotoaparát, s nímž lze pořizovat velké superpanoramatické fotky nebo natáčet Full HD videa se stabilizací obrazu. Při špatném světle vypomůže LED blesk. Pro rychlé selfie nebo videohovor je tu potom přední nenápadná dvoumegapixelová kamera. Baterie má kapacitu 2000 mAh a udrží smartphone bez nabíjení v provozu až dva dny.