Hlavní navigace

ALCATEL ONETOUCH PIXI 3 (3.5) – telefon s OS Firefox

25. 5. 2015

Sdílet

 Autor: ALCATEL ONETOUCH
ALCATEL ONETOUCH začal v Česku a na Slovensku prodávat chytrý telefon PIXI 3 (3.5) s operačním systémem Firefox 2.0.

Novinka s 3,5palcovým displejem a podporou dvou SIM karet je určena zejména dětem a nenáročným uživatelům, kteří chtějí dotykový telefon s přístupem k internetu a malými rozměry. Telefon PIXI 3 (3.5) je dostupný v bílé a černé barvě za cenu 1 390 Kč, resp. 49,90 euro včetně DPH. 

 ALCATEL ONETOUCH

PIXI 3 (3.5) nabízí 3,5-palcový displej se základním rozlišením 320 x 480 bodů, které dostačuje pro orientaci v menu telefonu, chatování nebo sledování novinek na sociálních sítích. Telefon váží jen 98 gramů a vzhledem k malým rozměrům se dá pohodlně ovládat jednou rukou. Výhodou tohoto modelu určeného pro začínající uživatele je bohatá nabídka předinstalovaných aplikací, mezi nimiž nechybí populární služby, jako jsou Facebook, WhatsApp, Viber nebo grafické filtry a fotoeditory.

Telefon podporuje mobilní 3G sítě pro připojení k rychlému internetu a připojit online se můžete i přes Wi-Fi sítě. Vnitřní paměť o velikosti 512 MB snadno rozšíříte až o dalších 32 GB prostřednictvím slotu na microSD karty. Telefon je vybaven i fotoaparátem na zadní straně, který dokáže pořizovat momentky v rozlišení 2 megapixely.

Výhodou modelu PIXI 3 (3.5) je také funkce Dual SIM, díky níž můžete používat dvě SIM karty (pracovní a soukromou) v jednom zařízení současně. 

Firefox telefon – už žádné aktualizace aplikací

Cloud22

Operační systém Firefox je postaven na webové technologii s otevřeným zdrojovým kódem, která však zároveň klade důraz na bezpečnost osobních dat uživatelů. Telefon funguje podobně jako internetový prohlížeč, a to i v případech, kdy není právě připojen k internetu. Uživatelské rozhraní s notifikacemi, zkratkami a nastaveními funguje nezávisle na tom, zda je uživatel online či offline. Není ani nutné dlouze si zvykat na nové prostředí, principům ovládání systému porozumí během několika minut každý, kdo pracoval s webovým prohlížečem.

Firefox nabízí všechny funkce, které od smartphonu očekáváte - telefonní hovory, zprávy, e-maily, focení nebo bezproblémový přístup k sociálním sítím, jako jsou Facebook nebo Twitter. Součástí základní výbavy je sada dalších předinstalovaných aplikací, další aplikace si můžete stáhnout v obchodě Firefox Marketplace. Aplikace se v rámci Firefox OS chovají jako internetové stránky, a jsou proto vždy aktuální.