Hlavní navigace

Alcatel Onetouch Pixi First: Poprvé a naposledy?

8. 12. 2015

Sdílet

 Autor: Alcatel Onetouch
Alcatel Onetouch rozšiřuje svou řadu dostupných smartphonů Pixi o model Pixi First.

Alcatel Onetouch rozšiřuje svou řadu dostupných smartphonů Pixi o model Pixi First.

Výrobce tvrdí, že by novinka měla být prvním dotykovým telefonem pro ty, kteří se až dosud spokojili s klasickým tlačítkovým mobilem. Model Pixi First nabídne tenký design a zadní kryt imitující kovový povrch. Zařízení, které je vybaveno čtyřpalcovým displejem, čtyřjádrovým procesorem, operačním systém Android KitKat a 5Mpx fotoaparátem, se v České republice prodává v břidlicově šedé a zlaté barevné variantě za 1890 Kč.

Displej s úhlopříčkou čtyři palce má rozlišení 800 x 480 bodů, čtyřjádrový procesor Spreadtrum 7731 s taktem 1,2 GHz podporuje 512 MB operační paměti. Telefon je vybaven dvěma fotoaparáty s rozlišením 5 (zadní) a 2 (přední) megapixely. Za zhoršených světelných podmínek pomůže zadní čočce LED blesk. Telefon podporuje Wi-Fi, 3G internet a dvě karty SIM. Komu by nestačila vnitřní paměť 4 GB (reálně snad něco kolem 2 GB), může využít microSD karet s maximální kapacitou 32 GB. 

Cloud22

Nabízí se otázka, zda je nutné investovat do podobného zařízení, zda by nebylo lepší pořídit si rovnou (sice dražší) ale výkonnější a svižnější telefon, který nebude svého majitele stát kromě peněz také nervy. Totiž 512 MB paměti je dost pokud telefonujete, píšete SMS nebo se občas vyfotíte, na aplikace a hry je to dnes málo. V takovém případě si totiž nadále vystačíte s tlačítkovým telefonem...