Hlavní navigace

Alcatel představuje levný Android s 4palcovým displejem

24. 8. 2012

Sdílet

 Autor: Alcatel
Společnost Alcatel uvedla na český a slovenský trh chytrý telefon One touch smart 991, který běží na OS Android, nabídne velký displej a bude k dispozici za rozumnou cenu.

Novinka společnosti Alcatel, smartphone One touch smart 911, běží na mobilní OS Android 2.3 Gingerbread. Uživatelé se mohou prostřednictvím telefonu připojovat k sociálním sítím, přehrávat filmy, hudbu, využívat vysokorychlostní internet a řadu aplikací k práci i zábavě. Výrobce nabízí i verzi One touch smart 991D, která disponuje dvěma sloty pro SIM karty, takže můžete využívat dvě telefonní čísla na jednom přístroji.

Velký displej, ale nízké rozlišení

Model One touch smart 911 bude k dispozici ve dvou barevných provedeních - bílé a černé. Přístroj je potažen matným měkkým plastem, který zabraňuje otiskům prstů a pohodlně se drží. Velký čtyřpalcový displej však nabídne rozlišení pouze 320 x 480 bodů. Co se týká výkonu, telefon pohání jednojádrový procesor s taktem 800 MHz.

O reprodukci zvuku se starají kvalitní sluchátka, která jsou součástí balení. Přístroj je vybaven také FM rádiem s funkcí RDS. Díky speciálním aplikacím jako například Shazam můžete během poslechu identifikovat neznámou skladbu. Předinstalovaná aplikace Tunein zase nabízí přístup k více než 50 tisícům internetových rádií z celého světa. Technologie Bluetooth 4.0 s A2DP umožňuje snadné připojení bezdrátových sluchátek. K přístroji se standardně dodává 2GB micro SD paměťová karta, na kterou se vejde více než 400 hudebních skladeb nebo filmy, fotky, hry a aplikace. Paměť lze navíc rozšířit prostřednictvím microSD karty až na 32 GB.

alcatel one touch 911

Data v cloudu a zábava na sociálních sítích

Online služba Alcatel One touch umožňuje zálohovat všechna vaše důležitá data do osobního cloudu, okamžitě je synchronizovat nebo přenášet mezi všemi vašimi zařízeními.

Na telefonu jsou předinstalované aplikace nejrozšířenějších sociálních sítí jako Facebook nebo Twitter, aby uživatelé mohli okamžitě komunikovat se svými přáteli, rodinou nebo kolegy. Navíc si lze na úvodní obrazovku telefonu přidat widgety s rychlým přístupem na sociální sítě, a sledovat tak nejnovější statusy přátel či je komentovat jediným dotykem.

Fotoaparát s rozlišením 3,2 megapixelů je vybaven digitálním zoomem, LED bleskem, funkcí pro označení místa, kde byla fotka pořízena (geo-tagging), a dále nabízí několik fotografických režimů, včetně vytváření panoramatických snímků. Chytrý software pro úpravu fotografií navyšuje rozlišení fotoaparátu až na 5 megapixelů pomocí softwarové interpolace. Natáčení videí probíhá v plynulé frekvenci 30 snímků za sekundu. Přední kamera telefonu s VGA rozlišením je primárně určena k videohovorům a pořizování autoportrétů.

Duální SIM/dvojitá pohotovost

Model One touch 911D umožňuje využívat dvě SIM karty v jednom přístroji, což ocení uživatelé, kteří s sebou normálně musí nosit pracovní a soukromý telefon. Telefon vás vždy upozorní, na které číslo je hovor veden. Zároveň si můžete vybrat, z kterého účtu budete volat a nastavit si data pro každou SIM kartu zvlášť.

Model One touch smart 991D bude v ČR a SR v prodeji od září za doporučenou cenu 3990 Kč.

cyber23

 

Zdroj: TZ Alcatel

Byl pro vás článek přínosný?