Hlavní navigace

Allot kupuje bezpečnostní firmu Esphion

23. 1. 2008

Sdílet

Firma Esphion vyvinula technologii síťové analýzy, která umožňuje detekovat útoky i v sítích 10 Gb/s.

Společnost Allot Communications oznámila, že podepsala finální dohodu o převzetí firmy Esphion, výrobce bezpečnostního řešení pro ochranu sítě a uživatelů. Řešení Esphion jsou určená především operátorům a poskytovatelům internetových služeb. Akvizice společnosti Esphion umožní podle Allotu doplnit platformu Service Gateway o služby, které pomohou operátorům budovat bezpečné a inteligentně se chovající sítě.

Firma Esphion vyvinula technologii síťové analýzy založenou na učení se chování sítě i uživatelů – tzv. network behavior analysis (NBA). Tato technologie umožňuje detekovat útoky i v sítích 10 Gb/s.

Operátoři a internetoví poskytovatelé jsou si vědomi, že největší přínos mají z řízení aplikací i uživatelů a jednoduchého managementu,“ uvedl Mark Bieberich, viceprezindent Communications Infrastructure Research ve společnosti Yankee Group. „Integrace technologie pro detekci hrozeb na síti s řadou Service Gateway je jasným příkladem řešení cíleného přesně pro tento segment rostoucího trhu.

Podle finanční dohody získá Allot všechna aktiva Esphionu za 3,5 mil. dolarů v hotovosti, plus další 2 mil. dolarů v závislosti na výkonnosti a splnění vytyčených cílů v průběhu roku 2008. Zaměstnanci společnosti Esphion na Novém Zélandu se stanou součástí Allot Communications.

Autor článku