Hlavní navigace

Alveno, nový docházkový systém založený na biometrii

7. 4. 2011

Sdílet

Na tuzemském trhu je nově k dostání docházkový systém Alveno Biometrix. Společnost IReSoft vyvinula řešení umožňující firmám získat biometrický nástroj pro kontrolu docházky.

Systém je dodáván v balíčku all-in-one, který dovoluje rychlou implementaci. Čtečka na otisky prstů dokáže podle dodavatele spolehlivě identifikovat pracovníka během méně než jediné vteřiny.

Řešení Alveno Biometrix má firmám zaručit snadnou instalaci a okamžitý přehled nad docházkou zaměstnanců. Balíček v sobě zahrnuje veškeré komponenty, a to čtečku s moderní biometrickou technologií, software, kabel a administrační kartu. Uživatelům je navíc k dispozici telefonická asistenční služba, která poradí v případě potíží.

 

„První cenově dostupný biometrický balíček all-in-one na českém trhu byl vyvinut na míru menším firmám. Tyto podniky totiž nechtějí v rámci řešení docházky podstupovat složitou implementaci a navíc nejsou ochotny do systémů investovat vysoké částky," uvedl Jiří Halousek, ředitel společnosti IReSoft, která systém Alveno nabízí. „Cena biometrických čteček dosud překračovala hranici pětadvaceti tisíc korun. Vyvinuli jsme takové řešení, které si mohou dovolit i menší firmy, a to při zachování kvality a spolehlivosti čtení otisků prstů," dodal Halousek.

Zaměstnanci v tomto případě nemusí nosit žádné identifikační médium, navíc je otisk prstů unikátní, takže nemůže dojít k záměně. Docházkové čtečky Alveno Biometrix jsou v základní verzi určeny pro podniky do 25 zaměstnanců, lze je však jednoduše rozšířit až na 50 pracovníků.  

„Moderní čtečky na otisky prstů jsou v dnešní době velmi spolehlivé. Technologie i algoritmy se za posledních pět let velmi zdokonalily, takže není třeba se obávat, že by zaměstnanci měli problém s identifikací otiskem prstu. Čtečka však umí přečíst i čipy, takže si uživatel může vybrat, jak se budou jednotliví zaměstnanci prokazovat," uvedl Aleš Drápal ze společnosti IReSoft.

skoleni