Hlavní navigace

Amazon představil nové tablety a čtečky

19. 9. 2014

Sdílet

 Autor: © Amazon
Společnost Amazon představila čtyři nové tablety Fire s cenami začínajícími na 99 dolarech za Fire HD s 6palcovým displejem. Novinkou je také čtečka Kindle Voyage s elektronickým papírem a integrovaným podsvícením.

Kromě 6palcového tabletu Amazon představil také 7palcový Fire za 139 dolarů a 8,9palcový Fire HDX za 379 dolarů u verze Wi-Fi a 479 dolarů u verze LTE. Kromě sedmé generace klasické čtečky Kindle byla představena i elektronická čtečka Kindle Voyage, jež má být tenčím a lehčím nástupcem Kindle Paperwhite. Amazon rozšířil nabídku svých tabletů s cílem nabídnout svým uživatelům zařízení všech cenových kategorií, z nichž si mohou z jeho online e-shopu kupovat další produkty a služby. Společnost již prodává Fire Phone a zařízení pro streamování médií Fire TV.

Vezmeme-li v úvahu nízké ceny ve srovnání s konkurencí, tablety Fire HD nabízejí slušný výkon. Pohání je čtyřjádrové procesory a každý z nich má dva fotoaparáty – jeden na zadní straně a jeden nad displejem. Šestipalcový displej umí zobrazovat v rozlišení 252 ppi, 7palcový v 216 ppi. Podle Amazonu tablety Fire HD mají nabídnout trojnásobný grafický výkon ve srovnání s nejlevnějšími verzemi tabletů Galaxy Tab 4. Tablety Fire HD jsou také opatřeny tvrzeným sklem Gorilla Glass, jež je běžně dostupné u podobných zařízení s cenou nad 200 dolarů.

Tablety lze předobjednávat již nyní a prodávat se začnou v říjnu. Fire HDX, který váží 374 gramů a baterie na jedno nabití vydrží dvanáct hodin, pohání nejnovější procesor Snapdragon 805 na frekvenci 2,5GHz a o grafiku se stará procesor Adreno, jenž si poradí s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Displej HDX je o poznání jemnější než u levnějších verzí a nabídne tak 339 ppi. Kromě toho se jas displeje automaticky přizpůsobuje okolnímu světlu. K dispozici je také rychlejší Wi-Fi ve specifikaci 802.ac.

Amazon představil také Fire HD Kids Edition, což má být vůbec první tablet postavený na myšlence, že děti chtějí reálný tablet, ne hračku. Se čtyřjádrovým procesorem a displejem HD lze Fire HD Kids Edition pořídit za 149 dolarů u verze s 6palcovým displejem a za 189 dolarů verzi se 7palcovým displejem. K tabletu Amazon přibalí i službu FreeTime Unlimited, která nabídne bezplatný přístup k 5000 knihám, filmům, TV pořadům, vzdělávacím aplikacím a hrám.

Amazon představil také operační systém Fire OS 4 Sangria, jenž je postaven na Androidu 4.4 KitKat. Posledním představeným produktem pak je čtečka Kindle Voyage s cenovkou 199 dolarů, kterou Amazon popisuje jako "nejtenční a nejpokročilejší Kindle, který tady kdy byl". Tablet je tlustý 7,6 mm, displej nabídne rozlišení 300 ppi a na světle je o 39 % jasnější než předchozí modely Paperwhite.