Hlavní navigace

Amazon vydal aktualizace pro tablet Kindle Fire i pro čtečky

 Autor:
Amazon včera uvolnil aktualizaci firmwaru pro tablet Kindle Fire i pro čtečky Kindle. Řeší tak oblasti, s nimiž byli uživatelé nejméně spokojeni.
Martin Noska 22. 12. 2011

Sdílet

Aktualizace firmware Kindle Fire 6.2.1 má zlepšovat reakce na dotyky při navigaci a uživatelé si také budou moci zvolit, co se bude zobrazovat na startovní stránce a přibyla také ochrana Wi-Fi připojení heslem, což má zamezit například prohlížení webu dětmi. Právě těžkopádné ovládání bylo jednou z častých výtek prvních recenzí tabletu od Amazonu a je vidět, že výrobce se zpětnou vazbou snaží alespoň částečně řídit.

Uživatelé tabletu Kindle Fire si ovšem stěžují i na některé hardwarové potíže, jako je třeba chybějící externí ovládání hlasitosti nebo umístění tlačítka pro zapínání, které se dá až příliš snadno stisknout (tedy i omylem).

Amazon aktualizaci ohlásil již v minulém týdnu a uživatelé ji stáhnou a nainstalují automaticky stisknutím tlačítka Sync v menu rychlého nastavení. Naši američtí kolegové update vyzkoušeli a nenarazili na žádné potíže. Potvrzují také zlepšení dotykového ovládání, zejména při proklikávání odkazů v prohlížeči Silk, ale nahrávání stránek se prý stále příliš nezrychlilo, ani při silném Wi-Fi signálu. Silk má přitom využívat technologii obdobnou té, kterou nasadila Opera pod názvem Turbo, kdy jsou stránky předpřipraveny na serverech Amazonu a na tabletu se již jen zobrazují, což by mělo celý proces urychlovat.

Co se týká aktualizace firmwaru pro čtečky Kindle, verze 2.9 přináší zejména možnost posílání dokumentů na e-mailové adresy přes servery Amazonu.