Hlavní navigace

AMD údajně vyvinulo 20nm procesor pro Xbox One

2. 11. 2014

Sdílet

 Autor: pcworld.com
Firma AMD údajně vyvinula menší verzi procesoru, kterou můžeme nalézt uvnitř konzole Xbox One.

Menší čip by mohl být v konečném důsledku levnější na výrobu a navíc by mohl produkovat méně tepla, což by mohlo mít za násletek tenčí verzi nejnovější konzole od Microsoftu. Alespoň to tvrdí Richard Leadbetter z Eurogameru.

Hlavní výpočetní čip v Xbox One je dnes vyráběn 28nm procesem. Pokud se dá věřit nejnovější zprávě, pak by nový čip mohl být vyráběn procesem 20nanometrovým.

Informace pochází z profilu vysoce postaveného manažera AMD Daniela McConnella na sociální síti AMD. Ten vede divizi, která má na starosti fyzický design SoC (System on a Chip). McConnell zmínil, že úspěšně vytvořil jednotku APU pro Xbox One pomocí 28nanometrové technoogie i její derivát snižující náklady pomocí technologie 20nanometrové.

Leadbetter spekuluje, že cílem předělaného procesoru je nabídnout úplně stejný výkon, jaký má dosavadní model. To otevírá dveře mnohem menšímu chladícímu systému, což by nakonec mohlo znamenat tenčí celkové tělo zařízení. Méně materiálu a tenčí konzole navíc znamená menší balení – což jsou další úspory.

Zdroj: IDG News Service