Hlavní navigace

AMD uvádí další tříjádrové Phenomy

Společnost AMD včera uvedla na trh další tříjádrové procesory Phenom, kterými se snaží rozšířit své současné portfolio. Jedná se o revize B3 s opravenou chybou v TLB a frekvencemi až 2,4 GHz. Co na tento tah říkají analytici?
Martin Noska 24. 4. 2008

Sdílet


Společnost AMD včera uvedla na trh další tříjádrové procesory Phenom, kterými se snaží rozšířit své současné portfolio. Jedná se o revize B3 s opravenou chybou v TLB a frekvencemi až 2,4 GHz. Co na tento tah říkají analytici?

Nové Phenomy mají označení X3 8450, X3 8650 a X3 8750 a jejich frekvence jsou 2,1 GHz, 2,3 GHz a 2,4 GHz. Všechny pak mají 384KB L1 cache, 1,5 MB L2 cache a 2 MB L3 cache, jsou určeny pro Socket AM2+ a jejich maximální TDP je 95 wattů.

Podle slov Brenta Barryho, mluvčího AMD jsou tříjádrové procesory dobrou volbou pro uživatele, kteří potřebují vyšší výkon, než nabízejí současná dvoujádra, ale nejsou dosud ještě rozhodnuti pro dražší čtyřjádrové čipy. AMD tedy těmito procesory zaplňuje určitou mezeru na trhu a zatím se zdá, že trh tento koncept procesorů se třemi jádry přijal pozitivně.

Nathan Brookwood, analytik společnosti Insight 64 říká, že prodej takovýchto procesorů je od AMD chytrý tah, neboť v případě, že se podaří vyrobit čtyřjádrový procesor s jedním vadným jádrem, může být využit pro tříjádrovou verzi a AMD tak vzrůstá efektivita výroby.

Také Jim McGregor, analytik společnosti In-Stat, tvrdí, že tyto nové produkty jsou dobrým znamením, neboť AMD v posledních letech vydávání nových čipů opožďovala a podle něj je důležité nabízet nové produkty a mít v portfoliu dvou- tří- i čtyřjádrová řešení s odlišným výkonem, frekvencí a cenou.
Nenechte si ujít:
AMD konečně opravilo chybu v Barceloně

Gartner varuje před poklesem v polovodičovém průmyslu

Bude nový 45nm čip Shanghai spásou pro AMD?

AMD představilo na CeBITu své první 45nm procesory!

Procesory v roce 2008 - revoluce či evoluce?

Cenová válka mezi Intelem a AMD se blíží ke konci

McGregor však dodává, že AMD musí udělat i další zásadní kroky, aby se dostala ze současné problematické situace. Hlavně vedení společnosti musí učinit výraznou reorganizaci a dát najevo, že společnost je v dobrém stavu a že má jasnou strategickou vizi a silný management. Kolem AMD podle něj vzniká nyní spousta fám a místo nich je potřeba znovu získat důvěru uživatelů, aktivněji mluvit o další strategii a také přesvědčit zákazníky, že AMD má před sebou perspektivní budoucnost.