Hlavní navigace

AMD zpřístupní aplikace pro Android ve Windows

 Autor: © Bluestacks
Společnost BlueStacks zahájila spolupráci s výrobcem procesorů AMD. Emulace OS Android v počítačích s procesory AMD a systémem Windows umožní spouštění aplikací z Google Play.
Tadeáš Pelech 1. 10. 2012

Sdílet

Uživatelé, kteří budou chtít používat některé aplikace určené pro Android je budou moci snadno nainstalovat do systému Windows (včetně Windows 8), pokud bude jejich počítač vybaven procesorem AMD. Pomoci by jim v tom měl emulátor BlueStacks App Player. Systém Cloud Connect společnosti BlueStacks získá přístup do tržiště AppZone, které spravuje AMD a umožní tak uživatelům sdílet aplikace z přístrojů s Androidem v počítači s procesorem AMD.

Díky spolupráci se společností BlueStacks nabízíme vývojářům jednodušší přístup ke všem zařízením s procesory AMD a milionům uživatelů umožní používat aplikace určené pro Android i v zařízeních AMD,“ vysvětlil Manju Hedge, viceprezident korporace AMD pro heterogenní aplikace a řešení pro vývojáře, v oficiálním prohlášení.

Aplikace určené pro Android spuštěné prostřednictvím tržiště AppZone budou moci naplno využívat technologie grafické akcelerace AMD, a to jak v případě samostatné grafické karty tak grafického jádra integrovaného do hlavního procesoru.

AMD se také snaží přesvědčit výrobce počítačů využívající procesory této značky, aby své produkty dodávali s přeinstalovaným tržištěm AppZone. Tím jim totiž nabídnou možnost okamžitě používat aplikace určené pro operační systém Android.

BlueStack předvedl zkušební verzi App Playeru pro Windows v loňském roce a letos v červenci představil i verzi pro OS X, takže aplikace pro Android si mohou vyzkoušet i uživatelů počítačů Apple. Společnost nabízí i aplikaci Cloud Connect, která umožňuje synchronizaci aplikací s mobilním přístrojem s OS Android. Z obchodu Google Play si ji již stáhlo více než 100 tisíc uživatelů. Strategická spolupráce s AMD může počet uživatelů podstatně zvýšit.

skoleni31_1

 

BlueStacks