Hlavní navigace

Android 2.3 Gingerbread pro Xperii X10 v srpnu

29. 6. 2011

Sdílet

Nejnovější update pro Xperii X10 přinese vedle nového Androidu i lepší podporu pro aplikace, hudební ekvalizér či funkci modemu.

Sony Ericsson Xperia X10 představoval svého času vlajkovou loď společnosti a i dnes patří k těm lépe vybaveným smartphonům na trhu. Co však vždy pronásledovalo X10 jako temný stín byly problémy s operačním systéme Android, konkrétně že snad vždy byla použitá verze starší, než nejnovější na trhu. Vzhledem k tomu, že Sony Ericsson používá některé úpravy systému, tak to vždy trvá trochu déle. Nyní konečně to vypadá, že nejnovější Android pro mobily 2.3 (Gingerbread) konečně bude, dokonce existuje i ukázkové video.

Podle nových zpráv se bude update lišit od toho, co bylo zmíněno v březnu. Například plán byl změnit ovládací prostředí fotoaparátu na standardní používané v základní verzi Androidu. Nicméně na žádost uživatelů X10tky bude prostředí stejné jako v současné verzi OS pro X10.

 

Cloud22


Xperia X10 získá vylepšení, kterými už nyní disponují novější letošní modely smartphonů Xperia, to znamená například vylepšenou podporu Facebooku, změny v rozložení plochu a ovládací gesta, plus hudební přehrávač bude mít ekvalizér. Velkou výhodou je, že X10 bude možné použít jako Wi-Fi hotspot či modem. V aplikační oblasti se můžete těšit na podporu pro většinu současných programů nabízených v Android Market včetně oblíbeného Adobe Flash přehrávače.


Předpokládané datum zveřejnění aktualizace je počátek srpna, důležité je ale upozornit, že uživatelé s verzemi upravenými operátory se běžnou cestou k aktualizaci zřejmě nedostanou, nicméně obvykle bývá k dispozici nějaký ten root...

Sony Ericsson Xperia X10