Hlavní navigace

Android 5.0 Jelly Bean možná již na jaře

17. 2. 2012

Sdílet

 Autor: © Alex Bramwell - Fotolia.com
Další verzi operačního systému Android, kódově nazvanou Jelly Bean, by prý Google mohl uvolnit již ve druhém čtvrtletí letošního roku.

S informací přišel server Digitimes, který se ve své zprávě odvolává na nejmenovaného taiwanského dodavatele. Ačkoliv se Android 4.0 Ice Cream Sandwich na mobilních přístrojích ještě ani neohřál, Google se zřejmě obává nové konkurence v podobě Windows 8, a urychlil proto svůj vývojový plán. Podle Digitimes pak může být důvodem i to, že se Android 4.0 zatím nedočkal příliš velkého přijetí a nesplnil tak očekávání svých tvůrců. To je však způsobeno spíše velkým zpožděním na straně výrobců, například Motoroly.

skoleni


Ať už se tyto informace ukáží jako pravdivé či nikoliv, jaké novinky lze od další verze operačního systému Android vlastně očekávat? Kromě toho, že Google chce klást při vývoji pátého Androidu důraz hlavně na tablety, by se na scéně měla znovu objevit i platforma Chrome. Ta se v současné době nepříliš úspěšně protlouká trhem s netbooky, kde se Google snaží uspět s vlastními Chromebooky. Nedávné vydání Chromu pro Android však může znamenat, že Google má s platformou nové plány. Jejich součástí může být právě integrace OS Chrome s Androidem.


Digitimes ve své zprávě dále uvádí, že Android 5.0 Jelly Bean přijde ve dvou verzích - jedné pro Google a druhé pro Microsoft. To znamená, že výrobci mobilních zařízení si budou moci sami vybrat, zda do svých produktů nasadí pouze Android 5.0, nebo jej vloží na zařízení s Windows 8 a uživatel tak bude mít k dispozici hned dva operační systémy. Přepínání mezi Androidem a Windows by prý navíc mělo jít i bez nutnosti restartu přístroje.