Hlavní navigace

Android 5.0 Key Lime Pie: co se šušká (4.)

 Autor: © Douglas Freer - Fotolia.com
Je možné, že Google na své konferenci I/O, která se bude kontat mezi 15. a 17. květnem, představí novou verzi svého operačního systému Android: 5.0 Key Lime Pie? Příliš pravděpodobně to zatím nezní.
Marie Brewis 12. 5. 2013

Sdílet

Předchozí díl

Android 5.0 Key Lime Pie: funkce a výkon

Jednou z očekávaných nových funkcí Androidu 5.0 Key Lime Pie je Google Babble (případně Babel), což je chatovací služba spojující různé služby Talk, Hangout, Voice, Messenger a Chat. Mluví se také o hubu Google Games.

V únoru web Android Central napsal, že Google pracuje na jádru Linux 3.8 pro Android, který aktuálně využívá jádro 3.4. Jestliže se tato zpráva potvrdí, pak dojde k lepšímu využití paměti (přesto má Nexus 5 přijít se 3 GB RAM) a zlepší se i podpora multitaskingu.

Srovnávací test NenaMark2, který byl na stránkách Nena zveřejněn loni v listopadu, údajně ukazuje Android 5.0 Key Lime Pie na LT30i, což má být varianta Sony Xperia T. Dotyčný telefon má údajně procesor s frekvencí 1,6 GHz a grafiku Adreno 220, zatímco Xperia T má grafiku Adreno 225, procesor s frekvencí 1,5 GHz a Android 4.1.2.

Přestože Google nabídl několika výrobcům spolupráci při výrobě jeho zařízení Nexus, a firma Sony by se klidně mohla stát jeho budoucím hardwarovým partnerem, tomuto konkrétnímu spojení příliš nevěříme. Jestliže by se však náhodou potvrdilo, že jsou údaje o LT30i opravdu správné, potom je zde viditelný rozdíl ve výkonu, který se s vylepšeným hardwarem Nexusu 5 a Nexusu 11 pravděpodobně ještě zvýší.

Zdroj: IDG News Service