Hlavní navigace

Android je (zase o trochu více) připraven pro firemní využití

Telefony s operačním systémem Android budou brzo více využitelné i pro firemní využití, jelikož do Google Apps brzy přibudou důležité ovládací prvky.
Petr Šverák 30. 10. 2010

Sdílet

Administrátoři budou moci na dálku vymazat ztracené nebo ukradené telefony, zamknout nečinná zařízení, vyžadovat heslo o minimální délce nebo s kombinací písmen a číslic, oznámila společnost Google.

A u odcházejících zaměstnanců mají administrátoři možnost dálkově vymazat všechna firemní data a je tak možné, aby si lidé ponechali svůj mobilní telefon i poté, co odchází ze společnosti.

Tyto nové funkce, jež by měly být k dispozici během několika dnů, budou využitelné pouze na zařízeních s operačním systémem Android 2.2 nebo vyšším a jen pro firmy, které využívají Google Apps Premier nebo Education Edition. K těmto funkcím se bude přistupovat přes záložku "Mobile" v menu "Service Settings" v kontrolním panelu Google Apps.

skoleni31_1

Společnost Google již v únoru tuto možnost přidala do telefonů iPhone, Nokií E Series a do smartphonů s operačním systémem Windows Mobile. Opomenutí OS Android se zdálo divné, ale musí být nějaký důvod, proč tyto funkce nebyly k dispozici již pro dřívější verze než je "Froyo" 2.2. Tato verze byla uvedena na konci června.

Tyto nové funkce by mohly přesvědčit společnosti k tomu, aby se rozhodly využívat operační systém Android, což dává firmě Google výhodu oproti zařízení BlackBerry společnosti Research in Motion a iPhonu od Applu. A firmy, které již využívají zařízení s OS Android, by tyto nové funkce mohly přemluvit k vyzkoušení Google Apps, jež jsou za 50 dolarů dobrou alternativou ke službě Exchange od Microsoftu.