Hlavní navigace

Android Market roste: Má již 20 000 aplikací ke stažení

O popularitě mobilní platformy Android svědčí i to, že během posledních 5 měsíců se počet dostupných aplikací zdvojnásobil a momentálně jich je z Android Marketu ke stažení více než 20 000.
Martin Noska 18. 12. 2009

Sdílet

Tento údaj pochází od specializovaného portálu AndroLib a Android Market je po App Store od Applu v současnosti druhým největším „e-shopem“ s aplikacemi pro smartphony. Náskok App Store je však stále značný, neboť ten v současnosti disponuje více než sto tisíci aplikacemi pro přístroje iPhone a iPod Touch a přitom funguje jen o pár měsíců déle, než je tomu u Android Marketu.

AndroLib také během roku monitoroval, kdy byly nejvíce přidávány nové aplikace do Android Marketu a zatím rekordní číslo je spojeno s minulým měsícem, kdy bylo ohlášeno uvedení řady nových smartphonů s Androidem. Nejvíce pozornosti si získal pravděpodobně Droid od Motoroly, u kterého se očekává, že by se ho ještě letos mohlo prodat milion kusů.

Z dalších statistik pak vyplývá, že zhruba dvě třetiny aplikací jsou z Android Marketu k dispozici ke stažení zdarma, ale těch placených postupně přibývá. Co se týká predikce pro příští rok, měl by se Android Market rozrůst na 50 000 aplikací dostupných ke stažení, zatímco App Store by mohl dosáhnout až čísla 300 000.

Nicméně hlavní bitva na poli smartphonů se během příštího roku neodehraje pravděpodobně mezi Googlem a Applem, ale mezi Microsoftem a Googlem, neboť popularita Windows Mobile klesá a řada výrobců dává přednost právě Androidu díky jeho bezplatnému licenčnímu modelu a také díky jeho rychlému vývoji. Microsoft se naopak bude snažit zvrátit situaci ve svůj prospěch novými Windows Mobile 7, které mají přijít se zásadními změnami.