Hlavní navigace

Android v USA porazil iPhone, na jak dlouho?

9. 1. 2011

Sdílet

Podle nejnovějších statistik společnosti comScore sesadil Android ve Spojených státech amerických iPhone z druhé příčky na trhu smartphonů.

Analytická společnost comScore vydala novou statistiku, která se týká zastoupení jednotlivých značek chytrých mobilních telefonů ve Spojených státech. V zemi, kde smartphony používá přes šedesát milionů lidí, má stále největší podíl na trhu kanadská společnost RIM se svým BlackBerry. Změny však doznala druhá pozice, kterou nyní ovládá Google se svým open-source systémem Android, jež v současnosti používá 26 % tamních uživatelů. Společnosti Apple, který byla až doposud na druhém místě, tak nyní patří bronzová příčka s 25% podílem.

Android zaznamenal razantní nárůst zastoupení na tamním trhu v druhé polovině loňského roku, kdy si připsal přes šest procent. Apple si v tomto období naopak polepšil pouze o necelé procento. Nutno podotknout, že Research In Motion sice dlouhodobě drží první příčku, avšak svůj podíl postupně ztrácí. Co se „hloupých telefonů“ týče, dominují ve Spojených státech společnosti Samsung, LG a Motorola. V Evropě stále ještě populární Nokia je v USA až na pátém místě.