Hlavní navigace

Angry Birds se mohou konečně usídlit ve Windows

4. 6. 2011

Sdílet

 Autor:
Oblíbená hra Angry Birds, kterou se společnost Rovio snaží dostat na všechny dostupné platformy, je konečně dostupná i pro uživatele operačního systému Windows.

Před necelými třemi týdny se beta verze této masově populární hry, kterou lze hrát pouze ve webovém prohlížeči bez předchozí instalace, objevila v Chrome Web Store od Googlu. Společnost roku pak oznámila, že toto léto plánuje zpřístupnit tři díly Angry Birds rovněž na streamovacích službách Hulu a Netflix. A nyní se tato oblíbená hra konečně dostala i na operační systém Windows. Rovio nově zpřístupnilo pro operační systém od Microsoftu ke stažení dva díly Angry Birds, každý za pět dolarů, tedy necelých osmdesát korun. K dispozici je také bezplatná demoverze.

Hra běží na Windows XP SP2 a novějších edicích. Kromě dvou dostupných dílů Angry Birds Rovio podle svého prohlášení plánuje v blízké budoucnosti vydat i třetí díl, datum však zatím nebylo upřesněno. Angry Birds se poprvé objevily jako aplikace pro iPhone v lednu 2009 a ihned se staly velkým hitem. V současné době Rovio eviduje více než 200 milionů stažení.

Byl pro vás článek přínosný?