Hlavní navigace

Antivirus Microsoft Security Essentials umí česky

18. 2. 2010

Sdílet

Společnost Microsoft uvolnila českou verzi antivirového programu Microsoft Security Essentials.

Tento zdarma dostupný bezpečnostní produkt je určen pro domácí uživatele legální licence systému Windows. Nabízí ochranu proti virům, spywaru i dalším typům malwaru. Stahovat si jej čeští uživatelé mohou od dnešního dne ze stránek Microsoftu na adrese zde.

Microsoft Security Essentials má jednoduché uživatelské rozhraní. Program se spouští automaticky na pozadí a informuje uživatele pouze o důležitých akcích. Ke svému provozu Security Essentials potřebuje podle Microsoftu pouze minimální množství operační paměti a procesoru. Technologie Dynamic Signature Service by měla zajišťovat ochranu proti nejnovějším hrozbám ještě před aktualizací příslušných definic malwaru.

skoleni

„Již delší dobu vnímáme požadavky ze strany uživatelů na zpřístupnění antivirového programu, který jim přinese maximální bezpečnost s minimálními požadavky na výkon a zároveň uspokojí spotřebitele, kteří nechtějí nebo nemohou za bezpečnostní program platit. Věříme, že uvolněním tohoto antivirového produktu dojde k posílení bezpečnosti a antivirové ochrany na domácích počítačích se systémy Windows, kde je zabezpečení často velmi nedostatečné a uživatelé se tak vystavují značným rizikům,“ uvedl Lukáš Křovák, produktový manažer divize Windows Client společnosti Microsoft.

Security Essentials lze spustit na Windows XP SP2 nebo SP3, Windows Vista a Windows 7, včetně Windows XP módu na systémech x86 a x64.