Hlavní navigace

AOC představuje první monitor z prémiové herní řady AGON

4. 5. 2016

Sdílet

 Autor: AOC
Nový model AOC AG271QX je QHD herní monitor se 144Hz obnovovací frekvencí a dobou odezvy 1 ms

Společnost AOC nedávno představila svou prémiovou řadu herních monitorů AGON. Jejím prvním modelem je 27“ AOC AGON AG271QX, který disponuje vysokorychlostním TN panelem s nativním rozlišením 2 560 x 1 440 bodů. Dále přináší plynulý obraz s obnovovací frekvencí 144 Hz, čas odezvy 1 ms a je podporován technologií Adaptive-Sync (kompatibilní s FreeSync v rozsahu 30–144 Hz), jež redukuje rozpad a trhání obrazu.

AOC

Hráči, kteří se věnují hraní her profesionálně, se spoléhají nejen na rychlý a plynulý obraz, ale i na bleskově splněné příkazy a dokonalý přehled v každé situaci. Nový zobrazovací režim AOC Low Input Lag zabraňuje dodatečnému zpracování obrazu elektronikou monitoru, a tím urychluje všechny příkazy zadané myší, klávesnicí a herním gamepadem. Výsledkem je okamžitá odpověď. Funkce Shadow Control hráčům navíc umožňuje rychle upravit kontrast v příliš tmavých nebo světlých oblastech, aniž by utrpěla kvalita dobře vyvážených míst ve zbytku obrazovky. 

Ergonomický stojan AOC AGON AG271QX umožňuje nastavení výšky, naklonění nebo natočení. Vynikající vychytávkou je i měřítko na boku podstavce, takže hráči si jednoduše nastaví preferované parametry, například po přenášení monitoru z akce na akci. Pro maximální komfort hráčů je panel vybaven k očím šetrnou technologií Flicker-Free s režimem Low Blue Light snižující námahu, nepohodlí a únavu zraku během dlouhého hraní her. Další výhodou nového herního monitoru jsou přednastavené herní módy, které si ale může každý hráč přizpůsobit podobně jako AOC QuickSwitch ovládač, díky němuž si uživatelé bez námahy změní nastavení monitoru, např. jas, kontrast a další herní nastavení. 

Dostupnost  a cena

Nový monitor AOC AGON AG271QX bude k dostání v červnu 2016 za cenu 16 199 Kč (599 eur).