Hlavní navigace

AOC rozšiřuje své portfolio B2B monitorů

 Autor: AOC
AOC v září představí QHD monitor AOC Q2790PQU, čímž rozšíří svou nejnovější řadu byznys monitorů – sérii 90.
Radek Kubeš 17. 8. 2017

Sdílet

Vzhledem k tomu, že monitory jsou jedním z nejdůležitějších nástrojů pro práci doma i v kanceláři, může mít výběr správného modelu velký vliv na dlouhodobý obchodní úspěch. AOC klade důraz na několik aspektů, které je třeba vzít v úvahu před nákupem nového monitoru. 

AOC

Ergonomické možnosti a méně blikání 

Bolesti zad a krku jsou dva z nějčastějších zdravotních problémů, které mají významný dopad na spokojenost zaměstnanců. Monitory s možností ergonomického nastavení jim ale umožňují pracovat pohodlněji a hlavně zdravěji. Například modely série 90 od AOC I2490PXQU, I2790PQU a Q2790PQU nabízejí 130 mm nastavení výšky, náklon -5°/+25°, otočení 165°/+165° a 90° rotaci (pivot). Každý uživatel si je tedy může nastavit zcela podle libosti. Únava očí je dalším běžným problémem, způsobeným celodenním vysedáváním u počítače. Snižuje ji technologie Flicker Free od AOC, kterou najdeme u všech modelů série 90. Mění jas obrazovky bez pulzně šířkové modulace (PWM), čímž se snižuje blikání obrazovky.

Tenké rámečky pro multimonitorové nastavení

Mít dva a více monittorů vedle sebe výrazně zvyšuje produktivitu, což je důvodem, proč se stolní počítače s více monitory stanou v mnoha kancelářích samozřejmostí. Další obrazovka umožňuje uživatelům používat různé aplikace a soubory současně bez neustálého zavírání, přesouvání a zmenšování oken. Porovnávání dvou nebo více dokumentů vedle sebe nebo práce s více programy se tím výrazně zjednodušuje. Všechny monitory série 90, pokud je postavíme těsně vedle sebe, nabízejí díky téměř neviditelným rámečkům hladký, plynulý a ničím nerušený zážitek.

Vysoké rozlišení

Dalším klíčovým faktorem pro monitor s velkou obrazovkou je rozlišení: čím více bodů, tím více programů a vizuálních detailů. Full HD rozlišení 1 920 x 1 080 bodů je minimem doporučeným pro každého uživatele. Vetšina modelů ze série 90 má Full HD. Výjimkou je připravovaný AOC Q2790PQU pyšnící se ještě vyšším QHD rozlišením 2 560 x 1 440 bodů. Je ideální pro náročné profesionály, kteří ocení ještě více prostoru pro úpravu videí, detailní tabulky a další aplikace. 

Správná velikost pro každého uživatele

Velikost obrazovky je dalším důležitým faktorem při výběru vhodného monitoru. Společnost AOC nabízí produkty nejrůznějších velikostí, včetně modelů řady 90 s možností volby mezi 60,5 cm (23,8") a 68,6 cm (27"). Každá firma si zde může najít perfektní sadu monitorů, která bude nejlépe vyhovovat jejím zaměstnancům.

Energetický výkon

Úspora energetické spotřeby šetří nejen peníze, ale i životní prostředí. Monitory řady 90 byly navrženy s ohledem na údržitelnost a efektivitu, a proto přicházejí s důležitými certifikáty jako Energy Star, EPEAT a TCO. Kromě toho funkce softwaru E-saver umožňuje přepnutí monitoru do úsporného režimu, když se uživatel vzdálí. Režim Eco zase přizpůsobuje nastavení obrazovky různým typům obsahu (texty, internet, hry, filmy, sport) a minimalizuje tak spotřebu energie.