Hlavní navigace

AOC uvádí nové UHD a QHD monitory

30. 7. 2015

Sdílet

 Autor: AOC
AOC rozšiřuje svoji nabídku o dva nové 32palcové displeje s UHD a QHD rozlišením.

Jak monitor AOC U3277PQU s rozlišením 3 840 x 2 160 pixelů a AHVA-IPS panelem, tak model AOC Q3277PQU s rozlišením 2560 x 1440 a AMVA panelem spojují vysoké rozlišení a velkou úhlopříčku s cílem zajistit domácím uživatelům, fotografům, designérům a dalším profesionálům vysoce kvalitní obraz a další užitečné funkce. Technologie Flicker FREE a bohatá škála dalších vlastností přispívají nejen ke zdraví očí uživatele, ale i k celkové pohodě při práci s monitory. 

AOC

Vysoce kvalitní obraz v nové velikosti

Pokud hledáte opravdu velké monitory s vysokým rozlišením, představují 32palcové modely AOC U3277PQU a AOC Q3277PQU zajímavé varianty. Monitor U3277PQU se může pochlubit AHVA-IPS panelem s 4K UHD rozlišením 3 840 x 2 160 pixelů, které je čtyřikrát větší než u běžného Full HD monitoru. Proto budou fotografie, texty, videa, hry a další obsah zobrazeny ostřeji a detailněji. Dokonce i zvětšené Full HD video může na tomto UHD monitoru vypadat jasněji a ostřeji.  

Uživatelé, kteří nevlastní grafickou kartu kompatibilní se 4K, mohou sledovat vysoce kvalitní obraz na monitoru Q3277PQU, který je vybaven QHD AMVA panelem. Rozlišení QHD (2 560 x 1 440 pixelů) nabízí vyšší hustotu pixelů než běžné Full HD monitory o stejné velikosti.  

Oba nové modely pokrývají 100 % barevného gamutu sRGB (8bitový + FRC, 1 miliarda barev) a přicházejí se širokými pozorovacími úhly a vysokou úrovní jasu (U3277PQU: 350 cd/m², Q3277PQU: 300 cd/m²). Proto může široké spektrum uživatelů včetně domácích uživatelů, fotografů, designérů a dalších profesionálů těžit z ostrého obrazu v živých barvách, ale také z neobvykle velkého prostoru pro sledování více oken s různým obsahem zároveň. 

Bohatá výbava, nenáročnost pro oči

Aby byl celý pracovní prostor obou nových monitorů bezezbytku využit, byly tyto modely vybaveny řadou inteligentních funkcí, jako jsou módy Picture-in-Picture a Picture-by-Picture, které umožňují uživateli sledovat obsah ze dvou různých zdrojů signálu zároveň. Jako prevence proti únavě očí přicházejí oba modely s technologií Flicker FREE. Blikání nastává, když regulátor LED podsvícení upraví jas displeje během obnovení, což může mít vliv na oči uživatele, například může způsobit únavu očí. S cílem vyřešit tento problém přichází technologie Flicker FREE, která pomáhá redukovat blikání, a tak přispívá ke zdraví očí.  

Oba nové modely mohou být buď namontovány na zeď (standard VESA 100 x 100), anebo připojeny k ergonomickému stojanu, který je součástí balení. Právě druhá varianta je preferována většinou uživatelů a nabízí široké možnosti nastavení včetně výškového nastavení (180 mm), funkce pivot, možnosti natočení a naklonění. V oblasti konektivity nabízejí oba monitory široký výběr, který zahrnuje DisplayPort, HDMI (s podporou MHL), DVI, VGA a USB 3.0 hub pro přenos dat nebo dobíjení USB zařízení. Model U3277PQU je dokonce ještě vybaven HDMI 2.0 konektorem pro plynulé přehrávání UHD videa s až 60 snímky za sekundu.   

Oba nově představené modely budou na českém a slovenském trhu dostupné v průběhu srpna 2015. Jejich cena je v případě AOC U3277PQU stanovena na 27 990 Kč, v případě AOC Q3277PQU je to 16 990 Kč. Podobně jako na ostatní modely značky AOC se i na tyto dvě novinky vztahuje tříletá záruka.