Hlavní navigace

Test: Apacer Audio Steno AU851 a AU824

21. 10. 2010

Sdílet

Recenze multifukčních MP3 přehrávačů Apacer Audio Steno AU851 a AU824.

Poslech hudby nejen doma, ale také na cestách např. v MHD je stále vyhledávanějším. Vstříc tomuto trendu vychází také nepřeberné množství nejrůznějších MP3 přehrávačů, které lze pořídit se slušnou dávkou funkcionality již na cenové hranici kolem 1000 Kč. Blíže jsme se podívali na dva zástupce multifunkčních přehrávačů Apacer, které při rozumné ceně nabízí nejen přehrávání hudby, ale také další užitečné funkce.


Apacer AU824

Provedením přehrávač trochu připomíná svoji konkurenci od Apple. Tomuto odpovídá i zadní strana zařízení z hliníku. Vcelku povedený design + malé rozměry a tenké provedení činí z AU824 zajímavou volbu na každodenní nošení. K dispozici je na výběr z 2, 4 a 8GB verze. Jelikož přehrávač nemá slot pro paměťovou kartu, doporučujeme volit zejména 4 a 8GB verze.  Přehrávač si poradí jak s hudebními soubory, tak s videem, které zobrazuje na 1,8“ TFT displeji. Podporovány jsou formáty WMV, AVI, MPEG I a MPEG 4 (zde ovšem s nutností konverze). U hudby musíme vystačit s MP3 a VMA. Nabídku funkcí rozšiřuje FM rádio, diktafon a podpora elektronických knih. Ty však musí být ve formátu txt – na čtení kratších textů (to zejména vzhledem k velikosti displeje) se tato funkce hodí. Jednoduše stačí jakýkoli text zkopírovat do poznámkového bloku a uložit do přehrávače.

 


Pro ovládání AU824 slouží 4směrná navigační klávese s prostředním tlačítkem s funkcí Play/Stop. Pro snazší vyvolání nabídky a menu nechybí ani dedikovaná klávesa Menu. Náhodné aktivaci zařízení brání posuvný jezdec na spodní straně přehrávače sloužící k zapnutí přehrávače. Ovládání je velmi jednoduché. Tomu pomáhá jak české prostředí, tak velice jednoduchá koncepce menu. Nechybí možnosti náhodného přehrávání či ekvalizéry. Celkově se jedná o malý a na ovládání příjemný přehrávač, který udělá radost méně náročnému uživateli nebo např. školákovi, kde hrozí často ztráta a dražší zařízení se nevyplatí.

 

 

Cena: 947 Kč

Displej: 1.8” color TFT LCD display

Rozměry [š x v x h]: 70 x 55 x 7 mm, 43 g

Barva: modrá

Formáty: AVI, JPEG, MP3, WAV, WMV, AVI, MPEG I, MPEG 4 (nutnost konverze)

Rozhraní: USB 2.0

Typ baterie: vestavěná, Li-Pol, 320 mAh

Doba hraní MP3: max. 8 h

Kapacita: 4 GB

Podpora:

Equalizér


Apacer Audio Steno AU851

Zejména náročnější uživatele osloví dražší model Steno AU851, který nabízí skutečně hodně muziky za málo peněz. Již na první pohled potěší podstatně více povedený design a velmi tenké tělo přehrávače, které nebude dělat problém ani v kapse u košile. Stylový design a provedení v kombinaci hliníku a plastu působí dobře a přehrávač také něco vydrží.

 


Základem testovaného přehrávače je 4GB interní paměť (k dispozici také  2GB/4GB/8GB/16GB modely) stejně jako u předchozího modelu. Velkou výhodou AU851 je ovšem slot umožňující rozšíření interní paměti pomocí microSD/HC. Konečná velikost paměti tak záleží na vás. Z uživatelského hlediska potěší lokalizované menu do češtiny a jeho celkově jednoduchá koncepce. S přehrávačem se tak pracuje bezproblémově, čemuž napomáhá i velký displej. Zamykání AU851 probíhá tlačítkem na horní straně, kterým jednoduše zařízení odemknete nebo uzamknete. Celkově šest kláves pak ovládá přehrávání či regulaci hlasitosti a slouží také pro pohyb v menu. Barevný displej je dostatečně kontrastní a informace jsou čitelné jak denním světle, tak umělém. Pro přehrávání je samozřejmě možné nastavit funkci opakování, náhodného výběru, ale také i např. rychlost přehrávání zvukového záznamu (67, 80, 100, 114 a 133 % originálu). Praktickou funkcí je i možnost nahrávat zvuky – diktafon. Celkově zamrzí pouze podpora dvou typů hudebních souborů - MP3/WMA. Formáty jako FLAC nebo OGG by své využití jistě také našly. Nicméně vzhledem k ceně hodnotíme přehrávače velmi pozitivně. Nechybí ani možnost přehrávání videa ve formátech AVI / WMV / MPEG I / MPEG 4 (opět potřeba konverze) a stejně jako u předchozí modelu lze využít přehrávače i pro čtení txt souborů. Steno AU851 je zajímavou volbou. Cena zařízení není nikterak přehnaná a nabídka funkcí je velice slušná, stejně jako design a provedení.

 


 

Cena: 1084 Kč

Displej: 2.4“ TFT LCD display (320 x 240 bodů)

Rozměry [š x v x h]: 86 x 50 x 7,8 mm, 42 g

Barva: stříbrná

Formáty: AVI, JPEG, MP3, WAV, WMV, AVI , MPEG I, MPEG 4 (nutnost konverze)

Rozhraní: USB 2.0

Typ baterie: vestavěná, Li-Pol, 450 mAh

Doba hraní MP3: max. 8 h

Kapacita: 4 GB + paměťový slot

skoleni

Podpora:

Equalizér