Hlavní navigace

Apache aktualizoval nástroj Pivot pro internetové aplikace, jež nepotřebují webový browser

21. 1. 2011

Sdílet

Nová verze platformy Pivot 2.0 rozšíří možnosti pro tvorbu internetových aplikací.

Skupina Apache Software Foundation oznámila tento týden verzi 2.0 open-source platformy Apache Pivot pro vývoj IIAs (installable internet applications), což jsou aplikace, které využívají internet, ale nepotřebují prohlížeč.

Pivot, tvrdí organizace Apache, poskytuje profesionální základ pro budování a nasazení sofistikovaných GUI aplikací, které mohou být staženy a nainstalovány podobně jako tradiční mobilní nebo desktopové aplikace. "Jednoduchým příkladem (IIA aplikace) je třeba e-mailový nebo IM (instant messaging) klient," prozradil Greg Brown, vice prezident Apache Pivot. "Více sofistikovaná je například aplikace iTunes. Technologie Pivot a Java jsou skvělou alternativou pro vývoj těchto typů aplikací, zejména pro projekty, které nemají rozpočet nebo prostředky na produkování více verzí pro různé operační systémy."

Platforma Pivot je k dispozici na webových stránkách organizace Apache a umožňuje vývojářům využívat funkce uživatelského rozhraní toolkitu s Javou či jakýmkoliv Java Virtual Machine kompatibilním jazykem, například JavaScript, Groovy nebo Scala. Technologie byla dříve využívána v různých oblastech, například ve finančních službách nebo leteckém průmyslu, prozrazuje organizace Apache.

Mezi vylepšení ve verzi 2.0 patří dynamické datové vazby, ve kterých jsou vlastnosti cílových prvků automaticky aktualizovány, kdykoliv se změní hodnoty zdrojů. Také jsou podporovány CSS jazyku podobné styly tříd, například SVG obrázky. Serializační schopnost umožňuje aplikacím, aby byly brány jako strukturovaný obsah podobně jako jsou JSON nebo XML čteny ze vstupního zdroje. Uživatelé také mohou využít Eclipse plug-in pro vývoj spouštěcí konfigurace.

Byl pro vás článek přínosný?