Hlavní navigace

Aplikace HP pro snadný bezdrátový tisk ze smartphonů Samsung

16. 3. 2013

Sdílet

HP dnes představilo nové možnosti mobilního tisku, které budou postupně dostupné ve vybraných mobilních zařízeních společnosti Samsung.

HP dnes představilo nové možnosti mobilního tisku, které budou postupně dostupné ve vybraných mobilních zařízeních společnosti Samsung.

Nová aplikace pro mobilní tisk přináší uživatelům unikátní možnost snadného tisku na téměř 200 modelech síťových tiskáren HP napříč produktovými řadami HP Inkjet a HP LaserJet.

Na rozdíl od jiných aplikací pro mobilní tisk na trhu nevyžaduje utilita vyvinutá společnostmi HP a Samsung žádná nastavení, nástroje, ovladače nebo konfiguraci sítě v telefonu, takže mobilní tisk může probíhat okamžitě a pohodlně. Kromě toho představuje nová tisková aplikace jedno z mála řešení, které umožňuje provádět vysoce sofistikované nastavení tiskárny a rozšiřujících možností tisku, jako například oboustranného tisku, volbu barevnosti, orientace či typu papíru.

Nová aplikace pro mobilní tisk se poprvé objeví v nejnovější verzi dnes představeného smartphonu Samsung Galaxy S 4, později během letošního roku bude formou upgradu firmwaru dostupná také v chytrých telefonech Samsung Galaxy S III a Note II – i jejich majitelé tedy získají vestavěnou aplikaci pro bezdrátový mobilní tisk, a to zcela zdarma.

Samotný mobilní tisk lze provádět dvěma způsoby: buď využít možnost automatického připojení smartphonu Samsung k HP tiskárně v rámci stejné lokální síti přes Wi-Fi, nebo vsadit na HP technologie pro přímý bezdrátový tisk.

Nová aplikace pro mobilní tisk pracuje ve třech jednoduchých krocích: Uživatel nejprve vybere dokument, fotografie nebo webovou stránku, kterou chce vytisknout, pak zvolí tiskárnu (buď prostřednictvím Wi-Fi sítě nebo napřímo), a nakonec stiskne samostatné tlačítko pro tisk. Aplikace nabízí i další možnosti pro pohodlný mobilní tisk zahrnující např. volbu počtu kopií, formátu, orientace a typu papíru, barevného režimu, oboustranného tisku či náhledu na tiskovou frontu – statut dokončení jednotlivých tiskových úloh.


Dostupnost a podpora

cyber23

Nová aplikace pro mobilní tisk z vybraných smartphonů Samsung je kompatibilní s téměř 200 tiskárnami HP napříč produktovými řadami HP Inkjet and HP LaserJet.

Samostatné tlačítko pro tisk prostřednictvím nové aplikace bude dostupné v nabídce řady aplikací vestavěných ve smartphonech Samsung, např. emailového klienta, prohlížeče webu, galerie fotografií, kontaktů, poznámkového bloku či kancelářského balíku Polaris Office.

Byl pro vás článek přínosný?