Hlavní navigace

Aplikace Norton budou také pro iPhone a Google Android

2. 6. 2010

Sdílet

Symantec uvede ještě před prázdninami některé produkty řady Norton i pro systémy Apple iPhone a Google Android.

Jako bezplatná aplikace bude k dispozici Norton Connect. Umožní uživatelům přistupovat k datům uchovaným v rámci cloudové úložné služby Symantecu. Dostupná bude pro ty, kteří si předplatili tradiční bezpečnostní produkty, jako je například Norton 360. Na trhu by se měla novinka objevit v červnu toho roku.

Na stejný termín je připraveno uvedení Norton Smartphone Security for Android 1.0. Jedná se o řešení pro ochranu dat a jejich správu, které mj. dovolí zablokovat mobilní telefon na dálku v případě jeho ztráty nebo krádeže. Norton Smartphone Security bude rovněž schopen detekovat malware nebo označit aplikaci, která se chová podezřele – například posílá pryč osobní data uživatele. Software Symantecu bude podle výrobce také obsahovat mechanismus pro blokování hovorů, dále tzv. roamingovou ochranu, kdy bude uživatel upozorněn na to, že není registrován v domácí síti, takže hrozí účtování vyšších poplatků, či zobrazení informací o volajícím.

Zadarmo bude i Norton DNS, webový štít, který bude blokovat podezřelá URL. Norton DNS bude k dispozici i pro jiné mobilní platformy než Android.