Hlavní navigace

Apple a SAP společně usnadní podnikání v mobilním prostředí

7. 5. 2016

Sdílet

 Autor: Apple
Obě firmy budou společně vyvíjet nové aplikace pro iOS a nabídnou také developerskou sadu (SDK) pro vytváření nativních podnikových aplikací.

Apple a SAP oznámily uzavření partnerství, jež přinese nové možnosti využití iPhonů a iPadů v podnikovém prostředí. Zaměstnanci by tak měli získat široké spektrum nativních aplikací pro iOS propojených s  platformou SAP HANA.

Developerská sada HANA Cloud Platform SDK bude k dispozici exkluzivně pro iOS a umožní podnikům rychle a efektivně vyvíjet mobilní aplikace propojené s cloudovou platformou HANA.

Ty podle představitelů firmy SAP poskytnou uživatelům s mobilními zařízeními rychlý přístup ke všem důležitým datům a podnikovým procesům na SAP S/4HANA, a to s  využitím možností, které jim mobily poskytují – tedy včetně přihlašování pomocí otisků prstů (Touch ID), lokalizace polohy uživatele či různých notifikací.

Nové aplikace mohou využít různé obory -- od zdravotnictví, přes terénní pracovníky údržby až po obchodní řetězce. Podle tvůrců například lékař bude moci přímo od lůžka pacienta požádat o konzultaci své kolegy a sdílet s nimi výsledky nejnovějších vyšetření, údržbář v terénu zase z mobilního zařízení snadno objedná chybějící díl nebo naplánuje příští servisní kontrolu.

Cloud22

Další novinkou je designový jazyk SAP Fiori pro iOS, který propojí výhody rozhraní Fiori s možnostmi mobilních zařízení od Applu. Jako součást podpory bude spuštěna SAP Academy pro iOS, která nabídne vzdělávání, nástroje a tipy pro optimální propojení nové sady SDK s inovativním hardwarem a softwarem Apple.

Nová sada SDK, designový jazyk i SAP Academy budou postupně uvedeny na trh do konce tohoto roku.