Hlavní navigace

Apple čelí vadným iPhonům, zdarma vymění baterii

22. 11. 2016

Sdílet

 Autor: Apple
Dle vyjádření Applu se v několika iPhonech 6S vyskytl problém s nečekaným vypínáním; firma tím potvrdila problém, o kterém minulý týden mluvila Čínská skupina na ochranu spotřebitelů.

Podle společnosti je problém limitovaný na malý počet telefonů s konkrétními sériovými čísly, vyrobenými mezi začátkem září a říjnem minulého roku.

Jak tvrdí Apple, nejedná se o bezpečnostní problém a zřejmě se vyřeší výměnou za novou baterii, kterou firma zdarma nabízí. Nespecifikuje však, kolik iPhonů 6S touto vadou trpí, ani na jakých trzích.

Minimálně se však problém týká Číny, která oznámila nečekané automatické vypínání smartphonů ve chvíli, kdy se baterie dostala na 50 – 60 % výdrže.

Nabídka na výměnu baterie zdarma přichází týden poté, co Apple sám nabídl opravdu iPhone 6 Plus zařízení, jimž bliká displej, za sníženou cenu 149 dolarů.

Tomuto problémů se přezdívá „touch disease“, tedy „dotyková choroba“. S názvem přišel web pro kutily iFixit a charakterizoval jej jako šedou, blikající tabulku na vršku displeje a špatně reagující dotykovou obrazovku. Ti, kteří si již mobil nechali opravit dříve, mohou zažádat o vyrovnání rozdílu opravy před slevou oproti opravě po slevě.

Partneři Applu se akce na výměnu baterie zdarma neúčastní; uživatelé tak musí kontaktovat přímo obchody Applu, autorizované prodejce nebo technickou podporu. Uživatelům je doporučeno si nejprve zálohovat data na iTunes nebo iCloud, vypnout službu „najít iPhone“ a smazat veškerá data a nastavení jakožto přípravu na výměnu baterie.

webcast

„Pokud má iPhone 6S nějaké poškození typu prasklého displeje, který výměnu baterie stěžuje, bude nejprve nutné tento problém vyřešit. V některých případech mohou výměnu baterie doprovázet dodatečné náklady,“ dodává k programu Apple.

Bylo by snazší, kdyby firma ohlásila, kterých přesně sériových čísel se chyba týká, nebo alespoň ve kterých regionech. Takto musí uživatelé čekat, zda se jim náhodou problém s náhodným vypnutím také nevyskytne.

Byl pro vás článek přínosný?