Hlavní navigace

Apple dnes uvedl nový iPad, iPhone a Apple TV

 Autor: http://www.apple.com/
Zrovna před hodinou ukázal Apple řadu nových produktů. Mimo očekáváný iPhone 6s, se můžeme těšit také na bezmála 13" iPad Pro a novou Apple TV.
Adam Kencki 9. 9. 2015

Sdílet

Zrovna před hodinou ukázal Apple řadu nových produktů. Mimo očekáváný iPhone 6s, se můžeme těšit také na bezmála 13" iPad Pro a novou Apple TV. 

 

Inženýři Applu chrlí novými nápady pro všechny zařízení. Nejdříve pro nový 12.9" iPad Pro, který dostal procesor A9x, jež má být nad úrovní 80% stolních pc. Taktéž po vzoru Microsoft Surface dostane klávesnici Smart Keyboard s inteligentním konektorem a nový kapacitní stylus pojmenovaný prostě Apple Pencil. Tužka umožňuje vpisovat, kreslit a tvořit v celém systému a téměř každé aplikaci. 

iPhone 6s a 6s Plus dostanou nový procesor A9 a technologii 3D Touch. Ta skrze rozlišení třech úrovní tlaku doteku, umožňuje využívat nová gesta, čímž se způsob práce s iPhonem dramaticky mění. Vylepšení se také dočkal 12Mpx fotoaparát, který nyní umožňuje natáčet 4K video. Defaultně je focení nastaveno na Live Photos, které natočí k fotografii i pár vteřin video záznamu. Přední kamera má 5Mpx a při focení selfie je možno využít tzv. Retina Flash, kdy se display rozsvítí třikrát silněji a sekunduje led blesk. V USA se jablíčkáři dočkají i možnosti předplácet si iPhone přímo u Apple a každý nový telefon automaticky získat. 

Apple TV dostala do vínku ovladač s dotykovou ploškou, pokročilé ovládání hlasem, nové aplikace i hry a díky výkonu a možnosti ovladače využívat pohyb, podobně jako u Nintenda Wii, může zastoupit domácí herní zařízení.

Hodinky od Apple jsou nyní k dostání i v luxusní variantě od Hermes, mají nové aplikace Facebook Messenger, AirStrap, iTranslation a speciální funkce, jako například možnost těhotným ženám monitorovat srdeční tep dítěte přiložením hodinek na své bříško. Nové modely, stejně jako iPhone 6s budou mít variantu Rose Gold.

Právem tak panuje okolo nových produktů veliké nadšení.