Hlavní navigace

Apple iPad překonává prodeje Macbooků

22. 5. 2010

Sdílet

Apple prodá v USA každý týden přes 200 000 tabletů iPad, tedy více než svých notebooků MacBook. iPad se navíc začíná dotahovat i na iPhone.

Ve Spojených státech se každý týden prodá přes 200 000 iPadů, tedy více než počítačů Mac. Vyplývá to ze statistik a odhadů bank Premier Investment Bank a RBC Capital Markets.

ICTS23

Čtěte také: Apple opět odkládá prodej iPadu v Evropě, na 7. června

Díky obrovské poptávce začíná iPad dokonce šlapat na paty i telefonu iPhone 3GS, nejprodávanějšímu zařízení značky Apple. Podle odhadů analytika Mika Abramskyho z RBC Capital Markets se momentálně prodá průměrně 246 000 iPhonů týdně, což je jen o 20 procent více než v případě tabletu iPad. Již příští měsíc by se ale měla na trhu představit nová generace iPhonu a poptávka po tomto chytrém telefonu by se tak měla ještě zvýšit.

Čtěte také: Applu unikl prototyp nového iPhone, podívejte se na něj

Zároveň by se ale v červnu měl ve velkém začít prodávat iPad konečně také v západní Evropě, Kanadě, Japonsku a Austrálii, tedy na trzích, kde ještě poptávka po tabletu nebyla ani částečně nasycena. Také proto Abramsky nedávno zvedl výhled pro celkové prodeje iPadu v roce 2010 z pěti na osm milionů kusů.