Hlavní navigace

Apple iPhone 14 Pro bude vypadat jinak než předchozí modely

27. 4. 2022

Sdílet

 Autor:
Inovované má být také jeho barevné provedení.

Kromě nové obrazovky, fotoaparátu a cenovky, by se iPhone 14 Pro mohl na podzim dočkat ještě jedné změny: nového tvaru. 

Poslední zveřejněné obrázky ukazují občerstvený design se zaoblenějšími rohy. Dle serveru Apple Track designéři upravili hrany iPhonu 14 Pro, aby více korespondovaly s novou podobou plochy pro fotoaparát.

Anketa

Plánujete díky no-code a low-code zapojit i běžné zaměstnance do vývoje firemních aplikací?

Jistě, nejde o nijak výraznou změnu, ale po řadě modelů se stejně tvarovanými těly, stojí nepochybně za povšimnutí. Změna tvaru plochy přitom nejspíš souvisí s její větší tloušťkou. Většina uživatelů nejspíš změnu vůbec nepostřehne, dokud nový model nepostaví vedle toho staršího, půjde však o jeden z mála případů, kdy bude mít Apple pro každou řadu iPhonu odlišný design šasi. 

Cloud22

Zároveň jde ale o jednu z řady změn, které mají odlišit Pro modely iPhonu 14 od těch standardních; mezi těmi dalšími je kvalita fotoaparátu jako takového či samozřejmě síla procesoru. A také, v neposlední řadě, bychom se letos mohli dočkat nového barevného provedení, jelikož zvěsti hovoří o tom, že iPhone 14 se bude prodávat i ve fialové barvě. 

Pozorní pamětníci mohou vzpomenout fialové verze iPhonu 12 a 12 mini, případně iPhonu 11, pro řadu Pro by však byla fialová premiérová.

 

Computerworld si můžete objednat i jako klasický časopis. Je jediným odborným měsíčníkem na českém a slovenském trhu zaměreným na profesionály v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT). Díky silnému zázemí přináší aktuální zpravodajství, analýzy, komentáře a přehledy nejnovejších technologií dříve a na vyšší odborné úrovni, než ostatní periodika na tuzemském trhu.

Obsah Computerworldu je určen odborníkům a manažerům z firem a institucí, kteří se podílejí na rozhodovacím procesu při nákupu ICT technologií. Jednotlivá čísla si můžete objednat i v digitální podobě.