Hlavní navigace

Apple iPhone XR se vyznačuje bezchybnou kvalitou a plynulostí operačního systému

1. 9. 2020

Sdílet

 Autor: Kaspars Grinvalds / Shutterstock.com
Pokud máte v plánu si pořídit smartphone XR, jistě vás zajímá, jak si vede v porovnání s dalšími přístroji od Apple.

Telefony z řady Apple iPhone XR si dlouhodobě zakládají na funkčnosti, optimalizaci a designu. Plynulost chodu operačního systému je významným synonymem, stejně jako kvalitní fotoaparát a prémiové zpracování. Čím se tyto smartphony vyznačují?

Apple iPhone XR s HD displejem

Tyto telefony se mohou pyšnit kvalitním a jedinečným bezrámečkovým designem displeje. Disponuje technologií Liquid Retina HD IPS, která dokáže zabrat celou přední plochu smartphonu. Apple iPhone XR je také vybaven technologií Multi-Touch dovolující vícedotykové ovládání. Navíc je opatřen funkcí TrueTone, ta upravuje intenzitu bílého světla v závislosti na odstínu světla z okolí. Tento pokrok má na svědomí šestikanálový snímač okolního osvětlení. Nejmodernější technologie jsou pro Apple určující.

iPhone XR versus iPhone XS a XS Max

Pokud máte v plánu si pořídit smartphone XR, jistě vás zajímá, jak si vede v porovnání s dalšími přístroji od Apple. Displej iPhone XS a XS Max disponuje displejem s OLED technologií, zatímco XR má IPS Liquid Retina HD LCD displej. Konstrukce iPhone XS a XS Max je z nerezové oceli, iPhone XR využívá letecký hliník. Zadní fotoaparát je u modelu XR osazen jednou čočkou s rozlišením 12 Mpx, u modelů XS a XS Max je duální.

soutez_casestudy

Nový procesor je srdcem přístroje

Nový smartphone iPhone XR je opatřen novým procesorem A12 Bionic s neuronovým enginem. Oproti jeho předchůdci je až o polovinu rychlejší, a díky vylepšené technologii i chytřejší. Dokáže totiž podporovat virtuální realitu, strojové učení i ovládání hloubky ostrosti.

Nové přístroje XR se vyznačují také precizní konstrukcí opatřenou skleněnými zády a rámečkem z velmi odolného leteckého hliníku. Vydrží tak i půlhodinové ponoření do hloubky 1 metru. Zabudované tvrzené sklo navíc ochrání přístroj proti poškrábání.

Byl pro vás článek přínosný?