Hlavní navigace

Apple je zlý a špatný, prodával v Číně použité iPhony jako nové.

19. 8. 2011

Sdílet

 Autor:
Apple je opět u soudu. Nyní se nedomáhá „spravedlnosti“, naopak je sám obviněn z podlé hry. Firma totiž vědomě prodávala v Číně opravované iPhony jako nové.

Jaký to asi je pocit, přinést si domů vysněný smartphone a po otevření krabice zjistit, že byl nový a nepoužitý třeba před několika měsíci?

A co teprve až zjistíte, že zákonem stanovená záruční doba není u vašeho přístroje tak dlouhá, jak by skutečně měla být?

Podle obžaloby prodával Apple vědomě a záměrně opravovaná zařízení a zákazníkům je vydával za nová. Teprve poté, co si zákazníci všimnuli, že záruka na tyto přístroje vyprší za méně než rok, uvědomili si, že s telefony je něco v nepořádku. Celou věc činí ještě mnohem horší přístup zaměstnanců jednoho Apple Storu, kteří se klientku, která si na záruční dobu přišla stěžovat, snažili oklamat změnou záruční doby.

Podvedených zákazníků se stejným problémem se objevuje čím dál víc. Dle jejich prohlášení si všichni mysleli, že kupují nové přístroje, když se ukázalo, že se jedná o smartphony opravované či používané.

top100

Celé to zavání pochybnými podnikatelskými praktikami, ale možná bychom se závěry měli počkat na oficiální prohlášení Applu, dočkáme-li se nějakého. Apple byl navíc před několika dny nařčen z manipulování podkladů v soudním sporu, který společnost vede se Samsungem. Může si nejbohatší veřejná společnost na světě dovolit podobnými praktikami poškozovat svou obchodní pověst?

Jaký máte na celou situaci názor vy? Napište nám jej!