Hlavní navigace

Apple končí s produktovou řadou AirPort; končí i s Wi-Fi?

25. 11. 2016

Sdílet

 Autor: © Apple
Pokud čekáte na náhradu za 802.11ac AirPort Express systém nebo doufáte ve vylepšení produktu Time Machine, nedočkáte se. Podle agentury Bloomberg Apple se sérií produktů AirPort skončil.

Podle agentury již původní inženýři AirPort pracují v jiných týmech, „včetně vývoje Apple TV“. Zprávy přichází několik měsíců poté, co Apple stáhl AirPort Extreme a Time Capsule produkty ze svých obchodů. Odstranění Time Capsule řady dokazuje, jak moc chce Apple učinit své uživatele závislými na iCloud pro potřeby zálohování.

Jak jistě poznamenají dlouholetí uživatelé Applu, AirPort vždy patřil mezi ikonické produkty firmy. AirPort se během let stal důležitým konkurenčním prvkem společnosti a díky spuštění AirPort routeru získal oproti své konkurenci velkou výhodu; stále sice zůstává jedním z nejlépe navržených produktu na trhu, mnoho alternativ je však již podstatně levnější. Tento problém je ostatně u valné většiny produktu „nakousnutého jablka“.

Novinky následují rozhodnutí Applu stáhnout se z výroby monitorů, přičemž svým uživatelům doporučil využívat monitory firmy LG, spolu s kterou teď nabízí řadu 4K a 5K displejů pro nový MacBook. Na nedávné konferenci Macu dokonce uživatelé kritizovali společnost za příliš malý důraz na desktopové Macy. Ač zůstává naděje, že firma představí vylepšení pro desktopy v roce 2017, směr vývoje společnosti se orientuje spíše na nositelná zařízení a další technologické „hračky“.

Ačkoli zprávy zdánlivě říkají, že společnost neplánuje zvýšení dosahu AirPort řady produktů, neříká přímo, že bychom neměli od firmy očekávat jiné podobné výrobky. Členové týmu účastníci se vývoje AirPort byli přeřazeni do vývoje jiných produktů; ty by mohly pokročilé bezdrátové technologie ještě klidně dostat. A mohly by být i zajímavé, pokud Apple zapracuje na konkurenci ke službě Amazon Echo.

cyber23

Existují také zprávy o vývoji nových prototypů doprovodných zařízení pro HomeKit a Apple TV, což může ve spojení s AirPort technologiemi dopadnout zajímavě.

Přesto se nelze zbavit dojmu, že se firma nachází v jistých problémech. Velké změny se týkají téměř všech průmyslových odvětví, na které se Apple zaměřuje a snáší se na něj kritika i od dlouholetých odběratelů. Zklamáním jsou i prodeje iPhonů 7. Bude zajímavé sledovat, jak nakonec jedna z nejvýznamnějších firem v IT průmyslu dopadne.

Byl pro vás článek přínosný?