Hlavní navigace

Apple má představit svůj tablet již tento měsíc

2. 1. 2010

Sdílet

Společnost Apple již několikrát veřejně vyjádřila svoje znechucení nad netbooky a sama se proto bude pravděpodobně snažit prorazit v dosud ne příliš populární kategorii tabletů.

Podle informací, které zveřejnil bývalý prezident společnosti Google v Číně, Kai-Fu Lee, chystá údajně Steve Jobs představit nový a stále poměrně utajovaný tablet Applu v tomto měsíci, konkrétně by se tak mělo stát 26. ledna. Tablet má disponovat podporou 3D grafiky a cena by měla být nastavena pod úroveň 1 000 dolarů.

Lee dále tvrdí, že podle jeho informací plánuje Apple prodat za první rok rovných 10 milionů těchto tabletů. Přístroje mají vypadat jako větší iPhony, budou disponovat 10,1“ dotykovým displejem, virtuální klávesnicí a podporou pro videokonference a elektronické knihy. Bude se tedy jednat o přístroj, kombinující funkce surfování po webu a elektronické čtečky.

Lee svoje informace o plánech Applu odvozuje od toho, že dříve byl zaměstnancem této společnosti a má zde ještě řadu přátel, od kterých tyto informace získal. Spekulace o chystaném tabletu Applu se objevily už v předchozích týdnech po té, co jeden z autorů na na blogu Financial Times citoval blíže nejmenovaný zdroj o tom, že právě 26. ledna se chystá v San Franciscu významné ohlášení nového produktu Applu.

Lee dále tvrdí, že nový přístroj bude vážit méně než polovinu toho, jaká je hmotnost notebooku MacBook Air, ovšem není jasné, zda má tuto informaci Lee také od svého zdroje v Applu a nebo jde jen o jeho spekulaci. Lee dále uvažuje o možném spojení Applu s americkými operátory, kteří by tablet mohli nabízet za zvýhodněnou cenu k datovým tarifům. Ti už podobný model aplikují v případě iPhonu a dalších smartphonů i netbooků, kdy uživatel získá tento přístroj za zvýhodněnou cenu při podepsání smlouvy s mobilním operátorem.