Hlavní navigace

Apple má problémy s výrobou nového iPhonu a iPadu mini

14. 4. 2013

Sdílet

 Autor: (c) Andres Rodriguez
Apple má podle společnosti KGI Securities problémy s výrobou nových iPhonů a iPadů mini, kvůli kterým může být odloženo jejich vydání.

Analytik Ming-chi Kuo z KGI Securities ve zprávě pro investory uvedl, že Apple chce do svého nového iPhonu integrovat technologii pro skenování prstů, jež uživatelům umožní otevřít zařízení bez nutnosti vkládat kód. Problém je však s implementací této technologie do Gorilla Glass. Dalo by se předpokládat, že technologie bude pocházet od společnosti AuthenTec, již Apple koupilo v minulém roce za 356 milionů dolarů. Tato společnost vyrábí senzory na skenování otisků prstů a licencuje je gigantům typu LG, Motorola a Samsung.


Nový iPad mini by měl obsahovat Retina displej stejně jako standardní "velký" iPad, což také vyvolává některé produkční problémy. Analytici však na tento problém poukazovali již v lednu, takže nejde tak úplně o novinku. Kuo také uvedl, že Apple má problémy s výrobou levného iPhonu, konkrétně s jeho plastovým obalem. Je nutné podotknout, že informace KGI Securities v minulosti téměř vždy potvrdily.

 

Zdroj: Techspot