Hlavní navigace

Apple možná 9. září představí iPhone 6 nebo velký iPad

30. 8. 2014

Sdílet

 Autor: © IDG
Pravděpodobně přitom nezůstane jen u nového iPhonu nebo iPadu, ale dojde také na představení chytrých doplňků, například hodinek.

V pozvánce zaslané vybraným médiím a analytikům toho Apple mnoho neříká. Pozvánce dominuje datum 9.9.2014, pod kterým se tajemně píše „Kéž bychom mohli říci více“.

Společnost dále neuvádí žádné podrobnosti. Analytici se ale vesměs shodují, že 9. září bude na programu představení nového iPhonu. Časově by to odpovídalo. Telefony iPhone 5S a 5C Apple oficiálně představil loni 10. září. O rok dříve, přesněji 12. září, zase zažil svůj debut iPhone 5.

Akce se uskuteční v kalifornském Cupertinu v sále budovy The Flint Center, který pojme až 2 400 lidí. Počtem účastníků tak očekávaná událost pravděpodobně předčí oba předchozí ročníky.

Podle některých analytiků se dá rozsah akce a nejasný program chápat i tak, že kromě iPhonu 6 dojde i k představení jiných zařízení či služeb. „Víme, že na akci bude iPhone ve dvou velikostech a pravděpodobně tam budou i hodinky iWatch. Vedle toho se však v poslední době mluvilo také o tabletu větších rozměrů a právě na něj podle mě také dojde,“ okomentoval událost analytik Ezra Gottheil. Větším tabletem přitom narážel na spekulace, že Apple pracuje na iPadu s větším, pravděpodobně 13palcovým displejem.

Ben Bajarin z Creative Technologies navíc upozorňuje na důležitost zvolené lokace. Ve Flint Center byl představen původní Mac. Podle Bajarina se zdá, že Apple bude chtít letošní 9. září zapsat do historie něčím významným. Nezvyklé je i to, s jakým předstihem Apple rozeslal pozvánky. V předchozích dvou letech s posláním pozvánek počkal až po americkém svátku Den práce, který letos vychází na 1. září.