Hlavní navigace

Apple nedá pokoj, chce v Evropě zakázat tablety Samsung

19. 1. 2012

Sdílet

 Autor:
Rok 2012 nám sotva začal a naši známí kohouti se do sebe opět pustili. Naprosto nesmyslné hádky o patenty a soudní pře.

Rok 2012 nám sotva začal a naši známí kohouti se do sebe opět pustili. Naprosto nesmyslné hádky o patenty a soudní pře. Apple nedávno vyplnil deset nových žalob proti úspěšnému korejskému producentovi, resp. Proti jeho smartphonům a tabletům prodávaným v Evropě. Naopak Samsung požaduje přístup ke smlouvě Apple a Qualcomm, protože má pocit, že se jedná o něco nekalého.


Jen za loňský rok byl Samsung Applem obžalován za okopírování celkem deseti telefonů a pěti tabletů (což je zvláštní, sic Apple vydal tablety pouze dva a smartphonů není o moc víc). Apple požaduje soudní zablokování prodeje všech těchto patnácti zařízení v Eropě – i když nejpravděpodobnější je, že se tak stane pouze v Německu, tamní soudy mají všechny záznamy týkající se sporů Apple a Samsungu. Jihokorejský výrobce elektroniky si také nenechá jen tak něco líbit a požádal u Amerického soudu v Kalifornii o přístup k dokumentacím, které odhalují detaily smlouvy mezi Apple a Qualcommem, který do iPadů dodává procesory.

cyber23

 

Čip, o který se zde jedná, se jmenuje Qualcomm MDM6610, Samsung požaduje všechny detaily, aby mohl případně odhalit nesrovnalosti, které by mu pomohly ve sporu s Apple. Podle Samsungu by Apple měl platit za používání technologií Qualcomm, jenže Cupertino se brání s tím, že přístup k technologiím získali automaticky poté, co se stali partnery Qualcommu. Podaří se Samsungu prolomit obranu Applu?

Byl pro vás článek přínosný?