Hlavní navigace

Apple otevřel Apple Watch App Store s více než 3000 aplikacemi

25. 4. 2015

Sdílet

 Autor: Apple
Americká společnost Apple spustila e-shop Apple Watch App Store pro podporu lepšího prodeje chytrých hodinek.

Pokud se podíváte do logů některých nedávno vydaných aktualizací pro aplikace určené pro operační systém iOS, zjistíte, že vývojáři již několik týdnů potichu přidávají do svého softwaru podporu pro nové chytré hodinky Apple Watch.

Není tak divu, že Apple konečně otevřel svůj Apple Watch App Store, k němuž je možné přistupovat z iPhonů 5, 5C, 5S, 6 a 6 Plus s iOS 8.2 a vyšším. Podle amerického deníku Wall Street Journal e-shop nabízí „přes 3000 aplikací“, přičemž řada z nich je od známých firem jako Twitter, Uber, The New York Times, Evernote či Wunderlist.

Cloud22

Pokud vstoupíte do aplikace Apple Watch a půjdete na kartu App Store, zobrazí se vám aplikace seřazené do různých kategorií, mezi nimiž lze jednoduše vyhledávat. U každé aplikace jsou samozřejmě k vidění náhledy toho, jak tato vypadá na hodinkách a jak vypadá na iPhonu. Je třeba si uvědomit, že aplikace se neinstalují přímo na hodinky, ale na iPhone.

Do standardního App Storu pak Apple přidalo u popisu každé aplikace speciální záložku, na níž je k vidění, jaké funkce aplikace nabízí uživatelům Apple Watch.

Někteří šťastlivci, kteří si nové chytré hodinky od Apple předobjednali 10. dubna, začali svá zařízení dostávat již během pátku. Většina uživatelů si však na nové hodinky, jejichž cena se pohybuje o 349 do 17 000 dolarů, počkají až do května nebo června.