Hlavní navigace

Apple pravděpodobně chystá pro iOS hlasové ovládání

22. 12. 2010

Sdílet

Podle inzerátů Applu, hledajícího zaměstnance na pozici „iOS Speech Software Application Engineer“ usuzují naši američtí kolegové, že budoucí verze této platformy bude obsahovat hlasem aktivované funkce.
Martin Noska 22. 12. 2010

Inzerát se objevil na webu jobs.apple.com a má svědčit o tom, že hlasem ovládané funkce jsou pro Apple v současnosti jednou z priorit pro iOS. V inzerátů Apple slibuje zájemcům, že budou pracovat v týmu na širokém spektru aktivit spojených s prácí s hlasem a nový inženýr by měl úzce spolupracovat s vývojáři v týmu pro aplikační rámce. Požadováno je také rychlé přizpůsobování změnám a prioritám.

Pro iOS již existují některé volně dostupné aplikace pro vyhledávání hlasem, jako je Dragon Search od firmy Nuance Communications a také Yahoo a Google nabízejí hlasem ovládané služby pro iOS od Applu.

Již před několika dny se na základě podobného inzerátu objevily spekulace o tom, že Apple plánuje vyvíjet také svoji vlastní navigační platformu. Pro tento projekt totiž aktuálně shání čtyři vývojáře, kteří mají zkušenosti s navigačním softwarem. Zatím se Apple musí primárně spoléhat na navigační služby Googlu, které jsou na iPhonu dostupné od uvedení prvního iPhonu v roce 2007. Apple také v minulém roce koupil firmu Poly9, která se zaměřovala na mapový software.