Hlavní navigace

Apple představí Clever Home

31. 5. 2014

Sdílet

 Autor: © mikiekwoods - Fotolia.com
Společnost Apple na své výroční vývojářské konferenci WWDC představí novou platformu "chytrého domova" určenou pro ovládání různých zařízení.

S informací přišel list Financial Times s tím, že centrem nové platformy budou samozřejmě zařízení s iOS. Nejmenované zdroje pro FT uvedly, že uživatel bude moci například nastavit automatické zapínání světel pomocí signálu z iPhonu, když vstoupí do místnosti. Svou roli v celém ekosystému chytrého domova však budou hrát i iPad či Apple TV. Vstup americké společnosti na tento nový trh není podle expertů žádným překvapením, jelikož prodeje smartphonů v rozvinutých zemích zpomalují.

Apple si v uplynulých letech nechalo patentovat řadu technologií týkajících se chytrého domova. Například nedávno se objevila patentová přihláška k technologii, v rámci níž bude chytrý domácí systém pohánět hlasová asistentka Siri. Apple tak vstoupí do nové sféry, kde svá řešení již nabízejí konkurenční technologické společnosti jako Google či Samsung. Trh se zařízeními a softwarem pro chytrý domov je však stále v plenkách a má velký růstový potenciál.

 

Zdroj: Techspot