Hlavní navigace

Apple prý chystá hybrid mezi iPhonem a iPadem

21. 2. 2011

Sdílet

Analytik, který již v minulosti úspěšně předpověděl řadu nových produktů Applu, nyní tvrdí, že firma vyvíjí nový přístroj s velikostí obrazovky mezi iPhonem a iPadem.

Informaci přinesl web Apple Insider, který citoval Ming-Chi Kua, analytika společnosti Concord Securities, který popsal nové zařízení s iOS, jež by mělo být představeno v druhé polovině letošního roku. To má mát displej s úhlopříčkou mezi 5 a 6 palci, což je mezi velikostí tabletu iPad (9,7“) a smartphonů iPhone (3,5“).

Pozorovatelé ale tvrdí, že je velmi nepravděpodobné, že by Apple uvolnil jakýsi iPad mini s 6“ displejem, neboť CEO firmy Steve Jobs v minulém roce ostře kritizoval takováto zařízení jako je např. Samsung Galaxy Tab. Podle Jobse jsou tyto obrazovky pro pohodlnou práci příliš malé a jejich výrobci nejprve musí dostat lekci, aby si uvědomili, že uživatelé chtějí velké displeje. Ale než takové přístroje uvedou, bude jim to nějakou dobu trvat.

Nicméně 6“ displej by byl zajímavým vylepšením např. přístroje iPod touch, který je zaměřený na hraní her a multimediální aplikace.

Kuo také potvrdil webu Apple Insider, že třetí generace tabletů Applu, iPad 3, by měla disponovat displejem s dvojnásobným rozlišením oproti současným modelům, tedy 2 048 x 1 536 bodů. Původně se očekávalo použití Retina displeje již na iPadu 2, ale podle současných informací je to již poměrně nepravděpodobné. Dřívější spekulace ohledně iPadu 3 pak hovořily o tom, že by měl podporovat HD vide a bude používat iOS verze 5.1.

Je pravděpodobné, že Apple bude na rozvoji iPadu intenzivně pokračovat. Překvapivě vysoké prodeje tohoto tabletu totiž Apple posunuly na 3. místo mezi největší prodeje PC na světě (pokud tedy počítáme tablety za PC). Informovala o tom firma Canalys, která se zabývá výzkumem trhu. Původní byznys společnosti, počítače Mac, se tedy stávají již z hlediska obratu, již spíše okrajovou záležitostí.