Hlavní navigace

Apple prý spustí výrobu hodinek iWatch již příští měsíc

21. 6. 2014

Sdílet

 Autor: © bakharev - Fotolia.com
V prvním roce společnost očekává prodeje v řádech desítek miliónů kusů.
Filip Brůcha 21. 6. 2014

Apple sice dosud neučinil v souvislosti s chytrými hodinkami iWatch žádné oficiální prohlášení, přesto má jejich existenci téměř každý za hotovou věc. Podle zprávy agentury Reuters, která se odvolává na několik anonymních zdrojů z dodavatelských firem, prý tchaiwanská společnost Quanta Computer dokonce začne s výrobou hodinek již příští měsíc.

 
Detailních informací v informacích Reuteru najdeme jen poskrovnu - hodinky prý budou opatřené 2,5palcovým obdélníkovým displejem a dobíjení jejich baterie bude probíhat bezdrátově. Zařízení nabídne také měřič srdečního tepu a půjde jej propojit pouze s přístroji používajícími operační systém iOS.
 
Do prodeje se hodinky mají dostat v říjnu a Apple během prvního roku počítá s 50 milióny prodaných kusů. O výrobu displeje se postará LG a již zmíněná společnost Quanta. Ta se nyní stará o výrobu Macbooků a iPodů bude mít odhadem na starosti i asi 70 % celkové produkce hodinek iWatch.
 
Pokud se všechny tyto informace ukážou být pravdivé, bude Microsoft na rozdíl od svých hlavních konkurentů jedinou firmou, která zatím nenabízí vlastní nositelné zařízení. 
 
Výrobci hardwaru po telefonech a tabletech vnímají chytré hodinky jako další fázi vývoje mobilních zařízení. Do roku 2018 se očekává, že trh s nositelnou elektronikou vzroste o 500 %. Jde ovšem jen o odhad, žádné z dosud vydaných chytrých hodinek se totiž nedočkaly širšího přijetí a zájem vzbuzují spíše mezi nadšenci do IT. To platí i pro výrobky od Sony nebo Samsungu, který má ve své nabídce hned čtyři různé modely.
 
Na druhou stranu pokud má někdo šanci na úspěch, pak je to právě Apple a jeho iWatch. Zákazníci Applu těží z výhod jednotného a uživatelsky vstřícného hardwarového a softwarového ekosystému. Pokud bude společnost své hodinky propagovat například jako perfektní doplněk k iPhonům, mohou se chytré hodinky na trhu prosadit, a to i celkem rychle...