Hlavní navigace

Apple řeší problémy s výdrží baterie iPhonu, vydal iOS 5.0.1 beta

4. 11. 2011

Sdílet

 Autor:
Společnost Apple uvolnila pro vývojáře novou beta verzi operačního systému iOS 5, která slibuje opravit problém s vybíjením baterií, který hlásí uživatelé iPhonu 4S, a také přidá více možností pro majitele první generace iPadu.

"Nalezli jsme několik chyb, které ovlivňují životnost baterie a během několika týdnů uvolníme softwarový update zaměřený na řešení těchto problémů," prozradil webu Macworld mluvčí společnosti Apple. Kromě řešení problému s bateriemi, by iOS 5.0.1 také mohl přidat více multidotykových gest pro původní iPad, opravit bezpečnostní chybu na iPadu 2 a stejně tak řadu dalších chyb. Více o problému s baterií, který pobouřil řadu uživatelů iPhonu 4S, najdete ve včerejším článku Chyba v iOS 5 způsobuje problémy s výdrží baterie iPhonu.

Zde je pohled na zlepšení, ovšem musíte mít na paměti, že jelikož jde pouze o beta verzi, může se toho ještě hodně změnit do oficiálního vydání operačního systému iOS 5.0.1.

Gesta čtyřmi nebo pěti prsty, které mohou pomoci při přepínání mezi aplikacemi, zobrazení multitask zásobníku nebo při rychlém návratu na hlavní stránku, budou, jak se zdá, přidány na iPad první generace. Tato gesta se prvně objevila na iPadu již během beta testování iOS 4.3, nicméně se nikdy nedostala do ruky uživatelům prvního iPadu. Společnost Apple přidala multidotyková gesta do iPadu 2 jako součást debutu iOS 5 v říjnu.

Mezi nová gesta patří například ťuknutí čtyřmi nebo pěti prsty pro návrat na domovskou obrazovku z běžící aplikace místo nutnosti tisknout tlačítka Home. Pohybem více prsty vzhůru na domácí obrazovce se spustí multitask zásobník a pohybem do strany je možné přepínat mezi aplikacemi.

Podle webu 9-to-5 Mac společnost Apple také do tohoto updatu zahrnula opravu na bezpečnostní trhlinu, která byla objevena v polovině října. Tato trhlina umožnila komukoli, kdo měl fyzický přístup k zařízení využít Smart Cover iPadu 2 k vyhnutí se heslu a k získání přístupu k poslední aplikaci, jež byla spuštěna před uvedením zařízení do režimu spánku.

Verze 5.0.1 operačního systému iOS také opravuje celou řadu dalších problému, například chyby v iCloud a přináší i vylepšení pro uživatele s australským přízvukem pro Siri rozpoznávání hlasu.