Hlavní navigace

Apple spolu s Google zcela ovládnou mobilní trh

17. 9. 2012

Sdílet

Pokud byste měli pochybnosti o tom, kdo vládne na poli mobilních telefonů, tak vás můžeme ujistit, že je to Apple a Google. Celý trh s mobilními telefony, smartphony, je kompletně zavalen všelijakými androidy a iPhony.

Pokud byste měli pochybnosti o tom, kdo vládne na poli mobilních telefonů, tak vás můžeme ujistit, že je to Apple  a Google. Celý trh s mobilními telefony, smartphony, je kompletně zavalen všelijakými androidy a iPhony.

Operační systémy Android a iOS představují v současné době dvě nejrozšířenější a nejkupovanější volby na trzích všude po světě. Podle posledních odhadů by duo Apple Google mohlo do konce roku 2012 nastolit dvojvládní na trhu s mobilními přístroji.

Nedojde li v prosinci ke konci světa, je dost dobře možné, že z celosvětového koláče prodaných mobilních telefonů bude 98% podíl patřit výše jmenovaným společnostem. V porovnání s nimi je podíl RIM a Microsoftu zcela zanedbatelný.

Jedná se samozřejmě o odhady, lidé jsou z nových Windows 8 poměrně nadšení a Nokia dokonce připravila něolik zajímavých a jistě dobrých smartphonů (jen si to trochu pokazila vlastní reklamou), ale prodejní čísla jsou prozatím zcela jednoznačná a neúprosná.

O něco horší pozici mají kanaďaní z RIM. Společnost se dostala do finančních potíží, propouštělo se a dokonce se vyměnily hlavní postavy ve vedení společnosti. Uvidíme, zda nový PlayBook a smartphone Blackberry přitáhnout pozornost nebo alespoň udrží stávající majitele. Opět platí, že se jedná o kvalitní a dobré přístroje se spolehlivým systémem, jehož hlavními konkurenty jsou Jobsovo dědictví a vizionářství a schopnost Apple stále překvapovat svými výrobky a také neuvěřitelná škála všelijakých smartphonů a tabletů těch nejrůznějších značek se systémem Android, který je navíc zdarma.