Hlavní navigace

Co ukázal Apple kromě nového iPhone 6s?

9. 9. 2015

Sdílet

 Autor: Apple
Podzimní představení novinek amerického výrobce s jablkem ve znaku Apple se neslo ve znaku očekávaných mobilů iPhone 6s a nových tabletů iPad Pro pro korporátní využití. Překvapila také cena, za kterou bude firma prodávat nový mobil.

Největší zájem z nových představených produktů vyvolal samozřejmě nový model iPhone 6s a jeho větší bratr iPhone 6s Plus. Největší změnou oproti předchozím modelům je 3D Touch, nové ovládání telefonu pomocí dotykového displeje. Ten bude reagovat na sílu a tlak dotyku, podle toho půjde vyvolávat nové funkce.

Sklo má být údajně také pevnější než na všech jiných smartphonech a hliník použitý na rám mobilu prý pochází z materiálů původně vyvinutých pro vesmírný průmysl. Další novinkou má být Live Photo, funkce která zachytí okamžik dění těsně před a po stisknutí spouště – výsledkem má být taková pohyblivá fotografie. O fotografie se budou starat 12 a 5megapixelové fotoaparáty.

Inovovaný má být také procesor 64bitový A9 navrhnutý přímo Applem, podle firmy jde prý o nejvýkonnější čip použitý v mobilním telefonu. Cena má zůstat na stejné úrovni jako byly loňské modely.

K dalším produktům patří iPad Pro, zatím největší kdy vyrobený iPad, který má být údajně výkonnější než drtivá většina notebooků.  iPad Pro má úhlopříčku 12,9 palce (32,8 centimetru), čtyři reproduktory a velkou výdrž - na jedno nabití údajně vydrží deset hodin. K tabletu je nový stylus s názvem Pencil. Produkt cílí především na korporátní sektor.

Cloud22

Cena iPadu Pro s 32 gigabyty paměti bude v USA začínat na 799 dolarů.

Došlo také na iPad Mini, další generaci Apple TV a nové Apple Watch.