Hlavní navigace

Apple ve snaze obejít překupníky v Číně spouští vlastní rezervační systém

31. 1. 2012

Sdílet

 Autor:
Překupníci představují pro Apple v Číně poměrně závažný problém. Plánovaná premiéra iPhone 4S byla v Pekingu kvůli obrovským frontám a nepokojůmh před Apple Store dokonce odložena.

Smartphone je nyní dostupný pouze prostřednictvím online obchodu a dalších prodejců. Překupníci jsou bohužel velmi aktivní a schopní také online. Sledují stránky Apple téměř neustále a jakmile začne Apple přijímat objednávky, zahltí server obrovským množstvím objednávek.

Aby se tomu společnost vyhnula, zavedl Apple nový systém pro rezervaci iPhone 4S.

Systém funguje takto: Apple otevře rezervace na svých stránkých každý den po dobu tří hodin. Pouze během těchto tří hodin si lidé mohou smartphone zarezervovat. Aby tak mohli učinit, musí mít k dispozici vládou vydaný identifikační průkaz s fotografií a dalšími údaji. Tento krok společnost Apple zavedla právě ve snaze zabránit překupníkům nakoupti co největší množství smartphonů.  

Jakmile uživatelé prostřednictvím rezervačního systému zažádají o smartphone, vytřídí pracovníci Apple všechny přihlášky a kontaktují do 21:00 hodin následujícíhi dne ty uživatele, kteří si úspěšně zařízení zarezervovali.

V oficiálním prohlášení Apple se píše následující:

cyber23

Vzhledem k velké poptávce přijímáme pouze omezené množství rezervací iPhone za den. Pro rezervaci iPhone si prosím vybere obchod a typ telefonu. Pokud od vás máme rezervaci, budeme vás kontaktovat emailem do 21:00 hodin následujícího dne.

Pro nákup zařízení budete potřebovat vydaný identifikační průkaz s odpovídajícími údaji a fotografií. V případě, že od nás neobdržíte email, znamená to, že se nám pro vás nepodařilo iPhone zarezervovat a můžete to zkusit znovu jindy. Pouze zákazníci, kteří od nás obdrželi potvrzovací email si budou moci iPhone zakoupit, zařízení nebude k dispozici k prodeji bez předchozí rezervace. 


Byl pro vás článek přínosný?