Hlavní navigace

Apple Watch - podívejte se na luxus za více čtvrt milionu, na trh přijdou v dubnu

9. 3. 2015

Sdílet

 Autor: Apple
Společnost Apple na konferenci v San Franciscu představila očekávané chytré hodinky Apple Watch. Nové zařízení se začne prodávat 24. dubna a jeho cena bude začínat na v přepočtu devíti tisících korunách, nejvyšší model pak bude stát i více než čtvrt milionu.

Apple představil zcela nový produkt po pěti letech - od roku 2010 se objevovaly pouze vylepšené verze již zaběhnutých zařízení jako iPhone, iPad či MacBook. Cena nových smartwatch bude ve verzi Apple Watch Sport začínat na 349 dolarech (v přepočtu necelých 9000 Kč) za model s 38mm ciferníkem, verze Sport s 42mm ciferníkem pak bude o 50 dolarů dražší.

Střední model Standard edition s ciferníkem z nerezové oceli bude začínat na 549 dolarech (verze s 38mm ciferníkem) a podle zvoleného pásku se vyšplhá až na 1049 dolarů. Větší verze modelu Standard edition s 42mm ciferníkem bude opět o 50 dolarů dražší.

Nejdražším budou Apple Watch Edition, které jsou opatřeny ciferníkem z 18karátového žlutého či růžového zlata. Jejich cena má začínat na 10 000 dolarech a v závislosti na pásku se může vyšplhat o tisíce dolarů výše.

Předobjednávky ve vybraných zemích bude možné podávat od desátého dubna, do prodeje hodinky půjdou v USA, Japonsku a Západní Evropě 24. dubna. O dostupnosti v dalších zemích světa zatím nepadla zmínka.

Aplikace do hodinek se stahují z Apple Watch Store přes iPhone. K němu se hodinky připojí pomocí Wi-Fi nebo Bluetooth. Podle Tima Cooka jsou hodinky navrženy tak, aby v provozu vydržely celý den - při běžném užívání by Apple Watch na jedno nabití měly fungovat osmnáct hodin. Uživatelé všech modelů Apple Watch mezi sebou budou moci přímo komunikovat.

„Apple Watch jsou tím nejosobnějším zařízením, které jsme kdy vytvořili,“ uvedl Tim Cook. „Dobře víme, že to, co nosíte, vyjadřuje to, kým jste. Navrhli jsme proto Apple Watch tak, aby byly přitažlivé pro lidi s různým vkusem a preferencemi.“ Jak dodal Cook, Apple Watch jsou „nejpokročilejšími hodinkami, které kdy byly vyrobeny.“

Hodinky mohou sloužit jako fitness tracker, upozorňují uživatele jemným zavibrováním na zápěstí na blížící se události a je možné z nich také volat, jelikož mají zabudovaný mikrofon a reproduktor. „Takové hodinky jsem chtěl od svých pěti let,“ dodal Cook.

Kromě hodinek Apple představil také nový 12palcový Macbook s Retina displejem. Ten je pouze 13,1mm tlustý, váží 900 gramů a na jedno nabytí umožní uživateli surfovat po internetu až devět hodin.

Jeho cena bude začínat na 1299 dolarech. Kromě toho Cook opět promluvil také o systému CarPlay. Ten má být dostupný již v tomto roce ve „40 nových modelech automobilů od prakticky každé velké automobilky“.

Hodinky se začnou prodávat od dubna.