Hlavní navigace

Apple začne nezávislým opravnám iPhonů dodávat originální náhradní díly

18. 9. 2019

Sdílet

 Autor: Apple
Dobrá zpráva pro neautorizované opravny a majitele starších iPhonů: Apple v rámci nového programu bude poskytovat originální náhradní díly a další servis i obchodům mimo program Apple Genius.

Apple ještě před uvedením nového modelu iPhone 11 představil nový program zaměřený na starší zařízení, kterým již uplynula záruční lhůta. Výrobce se zavázal, že v rámci programu bude nezávislým opravnám poskytovat originální náhradní díly.

V současné době jsou majitelé porouchaných iPhonu postaveni před dvě možnost: buď mohou jít do autorizované, ale výrazně dražší opravny, nebo si hodit kostkou a svěřit svůj mobil některému z neautorizovaných obchodů.

Apple však prostřednictvím nového programu slibuje nezávislým opravnám „tytéž originální díly, nástroje, školení, manuály i diagnostiku“, jako mají k dispozici autorizovaní členové. Program se však vztahuje jen pozáruční servis starších iPhonů.

Cloud22

Přestože americký výrobce již nebude po opravnách požadovat členství v programu certifikovaných poskytovatelů služeb, neautorizované obchody budou i tak muset prokázat, že mají ve svém týmu technika certifikovaného pro opravy zařízení Apple.

Provozovny se navíc musí nacházet v komerčních zónách, což v praxi znamená, že nebude možné nabízet opravu iPhonu z domova či z garáže. Program se zatím vztahuje jen na Spojené státy, Apple však již spolupracuje s opravnami i v Evropě a Asii.